Dobra wiadomość dla miłośników białego szaleństwa. Pierwsze stoki już czekają na narciarzy

Chociaż na rozpoczęcie sezonu zimowego w Polsce trzeba jeszcze poczekać, to fani białego szaleństwa już mają powody do zadowolenia. W niektórych miejscach już można skorzystać ze stoków narciarskich. Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy.

Narty, deski snowboardowe, wyciągi narciarskie i biały puch pokrywający stoki. Choć wiele osób wciąż tęskni za latem i wysokimi temperaturami, to niektórzy nie mogą doczekać się początku sezonu zimowego. Ci bardziej niecierpliwi już mogą pakować sprzęt i ciepłe ubrania. Pierwsze stoki narciarskie we Włoszech już zapraszają wszystkich miłośników białego szaleństwa. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Gdzie na narty? Postaw na Południowy Tyrol 

Znane głównie z pysznego makaronu, wąskich uliczek i fascynujących zabytków Włochy to także idealne miejsce na podróż w sezonie zimowym. W tym celu warto wybrać się do Południowego Tyrolu, który zachwyca alpejskimi szczytami, pięknymi krajobrazami i wyjątkowymi wyciągami narciarskimi. 

Narciarze mają tu do dyspozycji 1300 kilometrów stoków, 26 ośrodków, 80 km tras do narciarstwa biegowego, a także 60 km zimowych szlaków pieszych. 

Pierwsze stoki już czekają na narciarzy

Nie możecie doczekać się zimowego szaleństwa? We Włoszech wiele miejsc już zaprasza narciarzy, a część przygotowuje się do otwarcia. Przykładowo ośrodek Maso Corto działa już od 16 września, natomiast Sulden rozpoczął sezon 29 października. Już wkrótce dołączą do nich kolejne miejsca. Od 26 listopada będzie można bawić się na stokach w Kronplatz, Obereggen i Carezza. Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity otworzy się natomiast cztery dni później. 

Południowy Tyrol - nowości w sezonie 2022/2023

Na miłośników sportów zimowych czeka w tym roku niespodzianka. W Kronplatz, który cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, zostanie otwarty nowy stok. Będzie to dodatek do pucharowej czarnej trasy Erta. 

Nowości szykują się także w ośrodku Obereggen zlokalizowanym w dolinie Eggental. Z okazji 50-lecia na narciarzy będzie czekać tam nowy wyciąg, a także nowa trasa będąca odnogą stoku Zangen, która zapewni dodatkowe kilkaset metrów. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: