Gdzie morsować w Polsce? Zdaniem fanów zimnych kąpieli te miejsca nie mają sobie równych

Morsowanie od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Miłośnicy tej aktywności wykorzystują w tym celu morza, jeziora, rzeki, a także inne zbiorniki wodne. Które miejsca wybierają najchętniej? Przedstawiamy listę najciekawszych lokalizacji na lodowate kąpiele.

Przez morsowanie rozumiemy zanurzenie lub krótkotrwałe kąpiele w zimnej wodzie, na które sezon trwa od jesieni do wiosny. Z roku na rok coraz więcej osób dołącza do grona fanów lodowatych kąpieli. Nic w tym dziwnego. W ten sposób poprawiamy przemianę materii, samopoczucie, zwiększamy odporność, a także wydolność układu sercowo-naczyniowego. A to tylko niektóre korzyści płynące z morsowania.

Zanim jednak zaczniemy swoją przygodę, powinniśmy skonsultować się z lekarzem, a pierwszy raz powinien odbyć się pod okiem doświadczonych morsów. Poznajcie najciekawsze miejsca w Polsce do morsowania. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Gdzie morsować w Polsce? Mielno

Za nieoficjalną stolicę morsowania w Polsce uznaje się Mielno. Wszystko to za sprawą odbywającego się tu co roku Międzynarodowego Zlotu Morsów, czyli jednego z największych tego typu wydarzeń na świecie. W 2022 roku wzięło w nim udział aż 8576 uczestników. 

Morsowanie w Warszawie. Jeziorko Czerniakowskie 

Morsować mogą także mieszkańcy stolicy. Najlepiej do tego sprawdzi się Jeziorko Czerniakowskie położone w dzielnicy Mokotów. To właśnie tutaj chętnie wybierają się miłośnicy lodowatych kąpieli - zarówno ci bardziej doświadczeni, jak i początkujący. 

Gdzie morsować w Krakowie? 

Zlokalizowany w dzielnicy Podgórze zalew Bagry to miejsce, w którym chętnie wypoczywają nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale i turyści. Niemałą popularnością cieszy się również w okresie jesienno-zimowym. Facebookowa grupa o nazwie Morsy Bagry Kraków zgromadziła już 2,2 tys. użytkowników, którzy umawiają się na wspólne wypady. 

Miejsca do morsowania w Polsce

W naszym kraju nie brakuje lokalizacji uwielbianych przez morsów. W sieci można znaleźć projekt pod nazwą ''Morsowa Mapa Polski'', którego autor zgromadził ponad 500 polskich kąpielisk zimowych. 

Oto przykładowe miejsca, gdzie możemy zażyć zimnej kąpieli: 

  • Klub Morsów ''Morświn'' - morsuje na plaży przy bazie WOPR w Świnoujściu,
  • Gdański Klub Morsów - na plaży w Jelitkowie,
  • Wielkopolski Klub Pływania Zimowego MINUS - nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu,
  • Wrocławskie Morsy - spotykają się na kąpielisku Morskie Oko.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: