Nadchodzi zima! Pierwszy śnieg i minus 20 stopni. Ostatni moment na zmianę opon

IMGW informuje, że w najbliższych dniach dojdzie do gwałtownego ochłodzenia. Już w środę nad Polskę nasunie się wyż, a z północnego wschodu nadciągnie arktyczne powietrze. Początkowo tę zmianę odczuje północna część kraju, jednak prognozy wskazują, że może pojawić się śnieg, a termometry wskażą nawet minus 20 stopni Celsjusza.
Zobacz wideo Czy najbliższa zima może zmieść rząd PiS? Pytamy byłego rzecznika prezydenta

Gwałtowna zmiana pogody przewidywana jest już od dziś, środy 16 listopada 2022 roku. Odczuwalny będzie spadek temperatury, zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu ostatnich tygodni słupki termometrów wskazywały powyżej 10 stopni Celsjusza. Ochłodzeniu będzie towarzyszył silny i porywisty wiatr.

Nadchodzi zima. Przymrozki, oblodzenia i śnieg

Nagłe ochłodzenie jest spowodowane napływem masy arktycznego powietrza. Dziś miejscami na południu kraju poza opadami deszczu można spodziewać się także deszczu ze śniegiem. Prognozowane są także opady samego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C w centrum kraju i w rejonach podgórskich, po 8 st. C nad morzem.

W nocy ze środy na czwartek pojawią się pierwsze przymrozki. Na Suwalszczyźnie termometry wskażą do minus 5 st. C. IMWG ostrzega, że na drogach i chodnikach mogą pojawić się oblodzenia.

Kolejne dni także przyniosą ochłodzenie. Czwartek i piątek będzie pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Maksymalna temperatura w ciągu dnia na Suwalszczyźnie wyniesie  minus 2 st. C. W centrum kraju oraz w południowej części będzie 2 st. C, natomiast nad morzem 5 st. C.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Minus 20 stopni Celsjusza. Kolejny tydzień pod znakiem mrozów

Jak informuje IMGW, znaczny spadek temperatur nastąpi w kolejnym tygodniu. Od 20 listopada 2022 roku na wschodzie kraju oraz terenach podgórskich termometry wskażą minus 20 st. C. W tym okresie przewidywane są także intensywne opady śniegu.

Choć wyjątkowo dotkliwy mróz będzie wyłącznie zjawiskiem lokalnym, to jednak należy spodziewać się możliwych oblodzeń oraz pogorszenia warunków jazdy na terenie całego kraju. Dlatego, jeżeli ktoś, jeszcze nie wymienił opon na zimowe, warto zrobić to już dziś.

Więcej o: