Mistrzostwa Świata 2022. Rodzina królewska chce ukryć namioty z piwem, bo będą "niepokoić ludność"

Mistrzostwa Świata 2022 zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku turniej zostanie rozegrany na Bliskim Wschodzie, gdyż gospodarzem mundialu jest Katar. Rodzina królewska, zaledwie tydzień przed rozpoczęciem turnieju, stawia jednak swoje warunki.

Mistrzostwa Świata 2022, czyli najważniejsze piłkarskie wydarzenie tego roku, odbędzie się w Katarze w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Na boiskach w tym kraju rozegrane zostaną 64 mecze. Mundial w Katarze budzi sporo kontrowersji głównie ze względu na niewyobrażalne koszty, które należało ponieść, by przygotować od nowa całą infrastrukturę.

Zobacz wideo Michniewicz: Nikt nie jedzie na mundial dla atmosfery

Mistrzostwa Świata w Katarze. Kontrowersji nie brakuje

Kontrowersji wokół tegorocznego mundialu nie brakuje. Jak podaje brytyjski tabloid "The Daily Star", katarska rodzina królewska zaledwie tydzień przed rozpoczęciem, wydała polecenie ukrycia podczas Mistrzostw Świata namiotów piwnych, które są nieodłącznym elementem turnieju. Wszystko po to, by nie "niepokoiły miejscowej ludności".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oficjalny sponsor turnieju od miesiąca zajmował się kwestią stacji piwnych, w których kibice będą mogli bez obaw napić się alkoholu na zewnątrz bez aresztowania w surowym muzułmańskim kraju. Teraz gdy rodzina królewska wydała nakaz, są zmuszeni do przeniesienia punktów z alkoholem w mniej widoczne miejsca.

Rodzina królewska Kataru wydała nakaz ws. alkoholu. Chce uniknąć spięć z obywatelami

Według nieoficjalnych informacji rozkaz pochodzi od katarskiego autokraty, szejka Jassima bin Hamada bin Khalifa al-Thaniego, który jest bratem rządzącego emira Kataru i jest najbardziej zaangażowanym w planowanie członkiem rodziny królewskiej. Ukrycie punktów z piwem miało nie podlegać dyskusji. Jak podaje "The Daily Star", wszystko po to, by uniknąć zatargów z miejscowymi, które mogłyby powodować problemy z bezpieczeństwem.

Więcej o: