Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia? TOP 3 najlepszych kierunków pełnych wrażeń

Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia? To pytanie pada często, kiedy dookoła mróz, deszcz i wiatr i marzymy o tym, aby uciec do ciepłych krajów. Ta wyjątkowo bajeczna perspektywa jest na wyciągnięcie ręki. Europa ma wiele do zaoferowania także zimą.
Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia? Jak się okazuje, coraz więcej osób decyduje się na mniej tradycyjną formę spędzania tych wyjątkowo rodzinnych świąt. Choć powód może być zróżnicowany, to jednak trudno nie zauważyć, że w grudniu często nie ma już prawdziwej zimy, otulającej puszystym śniegiem, a jedynie wiatr, błoto i słota. Zatem nic dziwnego, że wielu z nas decyduje się uciec do ciepłych krajów. Dokąd wyjechać?

Boże Narodzenie na Wyspach Kanaryjskich, czyli gdzie pojechać zimą?

Kiedy zastanawiamy się gdzie wyjechać na Boże Narodzenie, jedną z propozycji może być hiszpańska wyspa Gran Canaria. Choć nie ma co liczyć na trzydziestostopniowe upały, to jednak w ciągu dnia temperatura może sięgać nawet 23°C. To wyjątkowo miła odmiana jak na grudniowe warunki. 

Decydując się już teraz na wyjazd właśnie w tym kierunku, możemy znaleźć wiele ofert. Przykładem jest Biuro podróży TUI, za tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu, bez wyżywienia za dwie osoby zapłacimy niecałe 7 000 złotych. Na miejscu czekają na nas złote plaże, lazurowa woda i piękna przyroda.

Oferta Biura Podróży TUI. Gran CanariaOferta Biura Podróży TUI. Gran Canaria Biuro Podróży TUI, tui.pl

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? Portugalia

Kolejnym ciekawym miejscem pełnym słońca jest Portugalia. Ten kraj cieszy się dość wysokimi temperaturami nawet w grudniu. W ciągu dnia słupki pokazują od 12°C do 18°C. Nie grozi nam zatem upalny dzień, ale ciepła aura pozwoli odpocząć od polskiej pogody. Kolejnym plusem jest fakt, iż poza sezonem nie spotkamy tam ogromnej liczby turystów, a miejscowe kawiarenki i restauracje przepełnione są zapachami lokalnej kuchni. 

Koszty wyjazdu również są niższe niż latem. Do Lizbony na pięć dni, bez wyżywienia, w dwie osoby, z wylotem z Krakowa zapłacimy w sumie niecałe 3 500 złotych. Taką ofertę znajdziemy na stronie wakacje.pl.

Oferta z portalu wakacje.pl. Portugalia, LizbonaOferta z portalu wakacje.pl. Portugalia, Lizbona Fot. screen, wakacje.pl

 

Boże Narodzenie pełne śniegu. Gdzie wyjechać?

Dla miłośników iście zimowej, mroźnej i śnieżnej odsłony Świąt Bożego Narodzenia, polecamy podróż do Skandynawii. To właśnie tam, można przeżyć przejażdżkę psim zaprzęgiem, zobaczyć renifery i odwiedzić wioskę Świętego Mikołaja znajdującą się w Finlandii, a dokładniej w mieście Rovanemii. Miłośnicy szusowania na nartach, również znajdą coś dla siebie, najciekawszy norweski kurort leży w Trysil. 

Jeśli jednak nie mamy ochoty spędzać wielu dni w śnieżnej aurze, dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla naszych pociech jest jednodniowa wycieczka w wiosce Świętego Mikołaja. Biuro podróży Rainbow oferuje wylot z Warszawy. Na miejscu czeka nas przejażdżka z zaprzęgiem psów husky, lapońskie opowieści, wiele zabaw oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Koszt takiej wyprawy to 2 550 złotych za osobę.

Oferta Rainbow. Wycieczka do wioski Świętego MikołajaOferta Rainbow. Wycieczka do wioski Świętego Mikołaja Fot. screen r.pl

 
Więcej o: