Wypocznij w słońcu, nie obciążając portfela. Tutaj spędzisz najtańszy urlop all inclusive w grudniu

Krótkie dni i niskie temperatury sprawiają, że coraz częściej wracamy myślami do wakacyjnych chwil. To doskonały moment, by rozważyć zagraniczny urlop, który dostarczy nam odrobiny słońca. Podpowiadamy, jaki kierunek jest najtańszy na grudniowy wypad.

Ciepłe promienie słoneczne, lazurowa woda i piękne widoki to marzenie wielu w okresie jesienno-zimowym. Gdzie możemy je spełnić niedrogim kosztem? Jak się okazuje, na najtańsze wakacje all inclusive w grudniu możemy liczyć w Turcji

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Grudniowy urlop w Turcji

Turcja to kierunek, który cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Turystyki, podczas wakacji w 2022 roku Polacy najchętniej wybierali się do Turcji. Na urlop tam zdecydowało się aż 31,3 proc. klientów biur podróży. 

Wypad do Kraju Półksiężyca to świetny pomysł również zimą. Chociaż w grudniu nie przywita nas tam iście wakacyjna pogoda, to wciąż możemy liczyć na przyjemne temperatury z rzędu 17-18 stopni Celsjusza. Wystarczy cienka kurtka lub bluza, by cieszyć się urokami Turcji i na chwilę zapomnieć o polskim chłodzie. 

Najtańszy kierunek na grudniowy urlop 

Turcja przyciąga turystów nie tylko słoneczną pogodą i pięknymi widokami, ale i cenami. Kwoty grudniowego urlopu all inclusive zaczynają się już od 1600 zł. Przykładowa oferta obejmuje loty, wyżywienie, siedem nocy w pięciogwiazdkowym hotelu na Riwierze Tureckiej, dostęp do krytego basenu, a także wiele innych atrakcji jak siłownia, dyskoteki czy animacje dla dzieci. Czy nie brzmi to, jak idealny przepis na naładowanie baterii i poprawę samopoczucia? 

Co robić w Turcji zimą?

Zimowe wakacje w Turcji to także bardziej komfortowe warunki zwiedzania. Na ulicach nie spotkamy tłumów i kolejek do najpopularniejszych atrakcji. W czerpaniu przyjemności z wakacji nie przeszkodzą nam też upały charakterystyczne dla kraju latem. 

Podczas pobytu w kurortach, możemy zaplanować lub skorzystać ze zorganizowanych wycieczek do najpiękniejszych zakątków Turcji. Warto udać się do magicznej Kapadocji, tętniącego życiem Stambułu czy historycznego Efezu. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: