Iwonicz-Zdrój przyciąga tłumy seniorów. Można otrzymać tam łaskę uzdrowienia od Matki Bożej

Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój nie bez powodu każdego roku przyciąga tłumy. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski i jest chętnie odwiedzane szczególnie przez tych seniorów, dla których religia jest ważnym aspektem życia. Okazuje się, że w tym uzdrowisku mogą liczyć nie tylko na pomoc medycyny, ale i Matki Bożej.

Iwonicz-Zdrój to uzdrowisko zlokalizowane w województwie podkarpackim na skraju Beskidu Niskiego. Tłumnie przyjeżdżają tu seniorzy, którzy chcą wypocząć w pięknej okolicy, ale też podreperować swoje zdrowie, korzystając m.in. z mikroklimatu. Warto też wybrać się tu dla interesującej historii miasta oraz szerokiej bazy sanatoriów z różnorodną ofertą.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Iwonicz-Zdrój przyciąga tłumy seniorów. Uzdrowisko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie

Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Wciąż jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całej Polski. Pensjonariusze mogą skorzystać tu z różnorodnej oferty uzdrowisk, które prześcigają się w coraz to nowszych propozycjach dla seniorów. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Uzdrowisko obejmuje przede wszystkim laryngologię, neurologię i gastrologię, a ponadto skupia się na schorzeniach związanych ze skórą, narządami ruchu oraz drogami oddechowymi. Podczas pobytu, trzeba koniecznie napić się wody mineralnej o wspaniałych właściwościach - znajdziesz tam wody fluorkowe, bromkowe i chlorkowo-wodorowęglanowo-sodowe. Mikroklimat tego miejsca również wpływa pozytywnie na zdrowie. Seniorzy chętnie wybierają się na spacery, by pooddychać czystym powietrzem bogatym w brom, jod i ozon.

Hiszpańska wioska widmo wystawiona na sprzedaż Hiszpańska wioska widmo wystawiona na sprzedaż. Cena jest śmieszna

Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój. Matka Boża Uzdrowienia Chorych czyni cuda

Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój to ważne miejsce dla wierzących pensjonariuszy. Znajduje się tam kapliczka-chłodnica, upamiętniająca ważne wydarzenia.

W miejscu umieszczenia tej kapliczki, w roku 1937 doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Samochód marki Citroen B 14 z właścicielem willi "Sanato", obrońcą Lwowa, mjr. dr. Józefem Aleksiewiczem oraz towarzyszącym mu kierowcą, jadąc od strony "Sanato" wpadł w poślizg, a następnie spadł ze zbocza, przewracając się na dach. Samochód został całkowicie zniszczony, ale Józef Aleksiewicz oraz kierowca wyszli z tego wypadku bez większych obrażeń. Obaj mężczyźni byli zgodni, że czuwała nad nimi Matka Boska, która uratowała im życie. Na pamiątkę tego cudownego ocalenia, w tym miejscu została zamontowana chłodnica z rozbitego samochodu poświęcona Matce Bożej

- czytamy na tabliczce znajdującej się obok kapliczki.

Emerytka (zdjęcie ilustracyjne) Zniżki dla seniorów sięgają nawet do 50 procent. Ile można zaoszczędzić?

W mieście znajduje się również z figurą Matki Boskiej Przedziwnej z 1891 roku, która jest miejscem kultu pielgrzymów dziękujących za uzdrowienie.

Więcej o: