Seniorze! Możesz zyskać nawet 50 procent zniżki na niektóre usługi. Sprawdź, na czym możesz zaoszczędzić

Seniorzy muszą zmagać się z wieloma wydatkami, które często uniemożliwiają im drobne przyjemności. Zniżki dla emerytów i rencistów pomagają podreperować domowy budżet. Niektóre z nich mogą sięgać nawet 50 procent i pozwalają sporo zaoszczędzić m.in. na podróżowaniu.

Nie każdy senior wie, że może liczyć na wiele zniżek i ulg. Niektóre z nich pozwalają sporo zaoszczędzić, co znacznie pozwala podreperować emerycki budżet. Ile można zaoszczędzić? Rosnąca inflacja zmusza seniorów do szukania nowych rozwiązań. Nie dla każdego trzynasta czy czternasta emerytura jest wystarczająca. Sprawdź, z jakich zniżek możesz skorzystać. 

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zniżki dla emerytów. Seniorzy mogą korzystać z tańszej komunikacji miejskiej

Seniorzy mogą korzystać ze zniżek na transport publiczny, w tym komunikacje miejskie oraz pociągi regionalne. Warto jednak sprawdzać ulgi regionalne, bo w niektórych miastach mogą ulec one zmianie. Jakie zniżki szczególnie warto znać?

  • Seniorzy powyżej 60. roku życia mogą zyskać od 10 do 50 procent zniżki na przejazdy m.in. POLREGIO, Łódzką Koleją Aglomeracyjną, Kolejami Dolnośląskimi czy SKM w Trójmieście.
  • Na przejazdy PKP Intercity emeryci mogą uzyskać do 30 procent zniżki.
  • 37 procent ulgi można otrzymać na dwa przejazdy w ciągu rogu w drugiej klasie, we wszystkich pociągach spółki PKP Intercity S.A.
  • Nawet 50 procent zniżki lub darmowe przejazdy komunikacją miejską - to kolejna z ulg, która przysługuje podróżującym emerytom. W zależności od miasta lub powiatu wiek, od którego można uzyskać zniżkę lub jej wysokość mogą się różnić. 

Ogólnopolska Karta Seniora - szansa na zniżkę w uzdrowiskach i sanatoriach

Nie każdy emeryt wie, że może ubiegać się o bezpłatną Ogólnopolską Kartę Seniora, wydawaną w 160 gminach i miastach w całej Polsce. Jak podaje portal jakiwniosek.pl, Ogólnopolska Karta Seniora zapewnia zniżki m.in. na:

  • bilety wstępów do kin, muzeów i teatrów,
  • restauracje i kawiarnie,
  • zabiegi lecznicze,
  • sanatoria i uzdrowiska, w tym znaczące ulgi w kosztach turnusów w ośrodkach,
  • noclegi. 
Więcej o: