Najlepsze miejsca na jesienny wyjazd. Zakochają się w nich nie tylko jesieniary

Piękna pogoda, słońce i dość wysoka temperatura jak na listopad skłaniają nas do wycieczek. Jednak jakie są najlepsze miejsca na jesienny wyjazd w Polsce? Okazuje się, że ich lista może być dosyć długa. Mamy kilka ciekawych propozycji.
Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Najlepsze miejsca na jesienny wyjazd w Polsce? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas, zważywszy na wyjątkowo piękną pogodę, która towarzyszy nam w listopadzie. Jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć właśnie jesienią. 

Wąwóz w Sandomierzu, czyli najlepsze miejsca na jesienny wyjazd

Sandomierz jest miasteczkiem położonym na południu Polski. Ta malownicza okolica ma w sobie pewną magię. Na pięknym ryku warto napić się gorącej herbaty, kawy, wina, czy zjeść dobry obiad i deser, podziwiając przy tym drobne kamieniczki i ratusz.

Nie jest to zatłoczone miejsce, dlatego dużo łatwiej tu o odpoczynek. Jeśli cenimy sobie spacery, warto wybrać się do Wąwozu Świętej Królowej Jadwigi w Sandomierzu. Mieści się on blisko miasta, dzięki czemu nie musimy udawać się na długą wędrówkę. Idąc tym szlakiem, otaczać nas będzie piękna przyroda, a złota polska jesień doda barw i zrelaksuje. 

 

Krakowskie uliczki zalane jesiennym słońcem

Kolejnym miejscem na jesienny wyjazd jest Kraków. Choć najczęściej odwiedzany przez turystów wyłącznie latem, to jednak właśnie jesienią ma swój ujmujący czar. W tym królewskim mieście spotykała się artystyczna bohema. W okolicznych kawiarniach, w starych kamienicach życie tętni młodością, świeżością i urokiem. Artyści prowadzą długie dyskusje przepełnione pasją i tajemnicą.

Każda jesieniara, czy jesieniarz zakocha się w Piwnicy pod Baranami, gdzie po dziś dzień można delektować się niewybredną sztuką i muzyką. A jeśli gorąca herbata z rumem lub innymi dodatkami jest tym, czego szukamy, aby się ogrzać, bez problemu napijemy się jej właśnie w takich miejscach. Popołudniami warto udać się na spacer długą aleją krakowskich plantów, gdzie złote promienie słońca przedzierają się przez barwne liście, otulając nas złocistym światłem.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ojcowski Park Narodowy, spacer, który na długo pozostaje w pamięci

Najlepsze miejsca na jesienny wyjazd, to nie tylko klimatyczne małe miasteczko, jakim jest Sandomierz, czy tętniący artystycznym życiem Kraków. Dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek na łonie natury, idealnym rozwiązaniem jest Ojcowski Park Narodowy. Położony niedaleko od miasta najmniejszy Park Narodowy w Polsce przyciągnie każdego, kto kocha wędrówki. Podczas spaceru naszym oczom ukaże się formacja skalna zwana maczugą Herkulesa oraz jaskinie, czy bramy skalne. 

Dla amatorów zwiedzania atrakcyjnym punktem wyprawy będzie Zamek w Pieskowej Skale. Wszystko to skąpane w różnobarwnym otoczeniu przyrody, gdzie złociste promienie słońca podkreślają urok okolicy.

 
Więcej o: