Warto pamiętać, że w piątek 11 listopada w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości obowiązuje dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia zamknięte będą galerie handlowe, urzędy czy supermarkety. Uczniowie również mają tego dnia dzień wolny od szkoły, podobnie jak osoby pracujące, poza tymi, które pracują m.in. ochronie zdrowia, policji, czy straży.
Możemy spodziewać się blisko tysiąca wydarzeń. Większość to tradycyjne już śpiewanie Hymnu z Niepodległą, ale kolejne kilkaset projektów to wydarzenia zapraszające Polaków do wspólnego uczestniczenia w 104. rocznicy odzyskania niepodległości. W upamiętnienie tegorocznej rocznicy ponownie włączyły się duże muzea narodowe, mniejsze muzea tematyczne, jak i pozostałe instytucje kultury
- mówił Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura Programu "Niepodległa" w rozmowie z Portalem Samorządowym.
W 16 miastach w Polsce - m.in. w Chełmie, Toruniu, czy Malborku odbędą się żołnierskie pikniki, które są doskonałą atrakcją dla całej rodziny.
Jak co roku odbędzie się też Festiwal Niepodległa w Warszawie. Na scenie pojawią się m.in. Enej i Zazula, Roxie Węgiel, LemON i IRA. Z kolei w warszawskiej edycji Biegu Niepodległości weźmie udział ponad 10 tys. biegaczy i biegaczek.
Z kolei w Siedlcach odbędzie się motoparada i uroczystości patriotyczne. W Poznaniu obchodom będzie towarzyszył Kiermasz Świętomarciński.
"Radosna Niepodległości" - to tytuł 82. Krakowskiej Lekcji Śpiewania w Krakowie. W Łodzi zaś mieszkańcy będą świętować pod hasłem "O niepodległości z radością. XI Piknik Niepodległościowy na rynku Manufaktury". Dużą atrakcją będzie mobilny Wirtualny Teatr Historii, wykorzystujący technologię VR.
W Szczecinie i Wrocławiu odbędą się m.in. marsze. W Białymstoku wystartuje Bieg dla Niepodległej i za darmo będzie można zwiedzić Muzeum Wojska.