Obchody 11 listopada w Polsce. W tych miastach Dzień Niepodległości będzie hucznie obchodzony

Obchody 11 listopada w Polsce, czyli Święta Niepodległości, są hucznie obchodzone w całym kraju. Z tej okazji organizowane są marsze, festyny czy koncerty. Co w tym roku organizują największe miasta w Polsce?

Warto pamiętać, że w piątek 11 listopada w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości obowiązuje dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia zamknięte będą galerie handlowe, urzędy czy supermarkety. Uczniowie również mają tego dnia dzień wolny od szkoły, podobnie jak osoby pracujące, poza tymi, które pracują m.in. ochronie zdrowia, policji, czy straży.

Zobacz wideo Tak wyglądał Marsz Niepodległości w zeszłym roku [TIMELAPS]

Obchody 11 listopada w Polsce. W upamiętnienie rocznicy włączy się wiele instytucji

Możemy spodziewać się blisko tysiąca wydarzeń. Większość to tradycyjne już śpiewanie Hymnu z Niepodległą, ale kolejne kilkaset projektów to wydarzenia zapraszające Polaków do wspólnego uczestniczenia w 104. rocznicy odzyskania niepodległości. W upamiętnienie tegorocznej rocznicy ponownie włączyły się duże muzea narodowe, mniejsze muzea tematyczne, jak i pozostałe instytucje kultury

- mówił Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura Programu "Niepodległa" w rozmowie z Portalem Samorządowym.

Gdzie na jesienny city break?Gdzie na jesienny city break? Te miasta są przepełnione zabytkami. Nie sposób się tu nudzić

Dzień Niepodległości 2022. Największe miasta Polski będą hucznie obchodzić to święto

W 16 miastach w Polsce - m.in.  w Chełmie, Toruniu, czy Malborku odbędą się żołnierskie pikniki, które są doskonałą atrakcją dla całej rodziny.

Jak co roku odbędzie się też Festiwal Niepodległa w Warszawie. Na scenie pojawią się m.in. Enej i Zazula, Roxie Węgiel, LemON i IRA. Z kolei w warszawskiej edycji Biegu Niepodległości weźmie udział ponad 10 tys. biegaczy i biegaczek.

Z kolei w Siedlcach odbędzie się motoparada i uroczystości patriotyczne. W Poznaniu obchodom będzie towarzyszył Kiermasz Świętomarciński. 

Podróżnik w czasie z TikToka twierdzi, że USA skontaktuje się z UFOPodróżnik w czasie z TikToka: USA skontaktuje się z UFO

"Radosna Niepodległości" - to tytuł 82. Krakowskiej Lekcji Śpiewania w Krakowie. W Łodzi zaś mieszkańcy będą świętować pod hasłem "O niepodległości z radością. XI Piknik Niepodległościowy na rynku Manufaktury". Dużą atrakcją będzie mobilny Wirtualny Teatr Historii, wykorzystujący technologię VR.

W Szczecinie i Wrocławiu odbędą się m.in. marsze. W Białymstoku wystartuje Bieg dla Niepodległej i za darmo będzie można zwiedzić Muzeum Wojska.

Więcej o: