Gdzie na jesienny city break? Te miasta są przepełnione zabytkami. Nie sposób się tu nudzić

Gdzie na jesienny city break? Nie należy dłużej zwlekać z wyborem, ponieważ zima zbliża się wielkimi krokami. Ci, którzy są już przytłoczeni codziennością, zdecydowanie powinni wybrać się do jednego z zaproponowanych przez nas miast. Inna kultura, ciekawe zabytki i pyszne regionalne jedzenie potrafią sprawić, że przeniesiesz się do innego świata.

Krótkie wyjazdy, czyli tzw. city break, cieszą się coraz większą popularnością. Wybierając się do innego miasta choćby na weekend, jesteśmy w stanie zobaczyć więcej, niż się nam wydaje. Które kierunki warto obrać jesienią? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Ida Nowakowska wybrała się z synem do Budapesztu

Gdzie na jesienny city break? Budapeszt poleca się na urlop

Budapeszt to doskonały kierunek dla osób, które kochają zwiedzanie i są w stanie poświęcić na nie większość wyjazdu. W tym klimatycznym mieście znajdziemy wiele interesujących obiektów. Szczególnie warto zobaczyć budynek parlamentu i Most Łańcuchowy. Ci jednak, którzy nie samym zwiedzaniem  żyją, nie mogą zapomnieć o stroju kąpielowym. Polecamy wizytę w jednym ze słynnych węgierskich kąpielisk.

City break w Europie - gdzie się wybrać? Praga jest "Serce Europy"

Praga nie bez powodu nazywana jest "Sercem Europy" i "Miastem stu wież", choć można ich tu spotkać tysiące. O każdej porze roku pojawia się tu setki tysięcy turystów, którzy chcą cieszyć się jej pięknem. Szczególnie warto odwiedzić  wieżę widokową Doubravka, Nowomłyńską wieżę ciśnień, czy dzwonnicę  kościoła św. Mikołaja.

Romantyczny city break we dwoje - który kierunek obrać? Świetnie sprawdzi się Mediolan

Mediolan, jak każdy z nas wie, to stolica mody. Wybierając się tam, warto poświęcić trochę czasu na zakupy u najznakomitszych włoskich projektantów. Budżetowa i zdecydowanie bardziej przystępna wersja tego wypoczynku, obejmuje zwiedzanie. Gdzie warto się wybrać w Mediolanie? Nie wolno ominąć katedry Duomo di Milano, która jest jednocześnie jednym z największych kościołów na świecie i drugą pod względem wielkości świątynią we Włoszech.

Warto również odwiedzić Zamek Sforzów oraz kościół Santa Maria delle Grazie z XV w., w którym znajduje się najsłynniejszy fresk świata "Ostatnia Wieczerza", namalowana przez Leonarda da Vinci.

Więcej o: