Tiktoker podzielił się genialnym trikiem podróżniczym. Wystarczy ręcznik i gumka, a poczujesz się bezpiecznie

Internauci chętnie dzielą się różnego rodzaju trikami w mediach społecznościowych. Niektóre dotyczą taniego podróżowania, a inne pakowania. Jeden z pracowników hotelu postanowił zdradzić sposób na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wakacji.

Podróżowanie wiąże się z noclegami w hotelach. Zdarza się jednak, że pewne nieudogodnienia w obiektach mogą skutecznie zepsuć nam urlop. Goście skarżą się na nieposprzątane pokoje, popsuty sprzęt, a nawet pluskwy. Niektórzy z kolei nie czują się do końca bezpiecznie podczas pobytu ze względu na zabezpieczenia w drzwiach, które często nie spełniają swojej funkcji. Jak sobie z tym poradzić? Okazuje się, że jest na to prosty sposób. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Pracownik hotelu podzielił się trikiem

Terence Harris to właściciel firmy sprzątającej i, jak sam się określa, mentor biznesu sprzątającego. Niedawno na TikToku opublikował nagranie, które obejrzało już ponad milion użytkowników. Mężczyzna pokazuje na nim, jak w łatwy sposób zapewnić sobie większe bezpieczeństwo w hotelu za pomocą ręcznika i gumki do włosów.

Bardzo łatwo jest otworzyć metalowe zatrzaski

- przyznał Terence Harris. 

Podróżni wiedzą, że zabezpieczenia do drzwi nie powstrzymują nikogo przed wejściem do pokoju. Ten sposób zablokuje każdemu, kiedy śpisz

- dodał. 

Na czym polega jego sposób? Na filmie widzimy, jak Terence zawiązuje ręcznik wokół metalowej blokady w górnej części drzwi, a następnie zabezpiecza go za pomocą gumki do włosów. To proste rozwiązanie ma zapewnić gościom hotelowym spokojniejszy sen. 

Podróżni nie czują się bezpiecznie w hotelach? 

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy, w których użytkownicy wyrażali wdzięczność za ten prosty trik. Wielu z nich było pod wrażeniem jego pomysłu i przyznali, że zabezpieczenia w hotelach często pozostawiają wiele do życzenia. 

Ja zawsze stawiam krzesło za drzwiami

- pisał jeden z internautów. 

Pracuję dla sieci hoteli i to jest naprawdę sprytne, ponieważ zabezpieczenia drzwi można łatwo otworzyć za pomocą czegoś takiego jak wieszak na ubrania

- dodał inny użytkownik. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: