Luksusowy hotel, który zapiera dech w piersiach. Jego koszt budowy wyniósł 1,4 miliarda dolarów

Zjednoczone Emiraty Arabskie słyną z ogromnych drapaczy chmur, nowoczesnych rozwiązań i luksusowych hoteli. Jeden z nich wkrótce będzie ucieleśnieniem marzeń wielu turystów wybierających się do Dubaju. Poznajcie Atlantis The Royal.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo położone na Bliskim Wschodzie i jeden z najmłodszych krajów na świecie. Składa się na niego siedem emiratów, z czego największym i najpopularniejszym jest Dubaj. To właśnie tutaj kieruje się wzrok wszystkich miłośników luksusowych samochodów, markowych ubrań i najdroższych hoteli. Chociaż jeden z nich jeszcze oficjalnie nie wystartował, to wielu turystów marzy, by zatrzymać się w nim podczas podróży. Atlantis The Royal zadebiutuje już na początku 2023 roku. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Ten luksusowy hotel w Dubaju zachwyca

Atlantis The Royal to zachwycający obiekt zlokalizowany na Wyspach Palmowych w Dubaju. W jego tworzeniu brali udział czołowi światowi projektanci i architekci. Trzeba przyznać, że postawili na typowy dubajski luksus, który idealnie wzbogaca obraz otoczenia. Hotel składa się z pewnego rodzaju łączących się ze sobą "segmentów" i tworzących wyjątkową geometryczną całość. 

To miejsce, w którym wszystko zostało zaprojektowane tak, aby rzucić wyzwanie granicom wyobraźni

- czytamy na stronie internetowej Atlantis The Royal

 

Atlantis The Royal, czyli obiekt za 1,4 miliarda dolarów 

Atlantis The Royal to 43-piętrowy hotel z prywatną plażą oraz 795 pokojami z widokiem na Morze Arabskie i Wyspy Palmowe (w tym apartamenty z prywatnymi basenami). Łącznie znajdzie się tu 90 basenów, a jeden z nich będzie zlokalizowany na dachu na 22. piętrze. Goście będą mogli skorzystać również z 17 luksusowych restauracji oraz barów. W ich skład wejdą miejsca prowadzone przez gwiazdy kulinarne jak José Andrés i Gaston Acurio. Swój koktajl bar otworzy tu także szef kuchni Heston Blumenthal, który otrzymał trzy gwiazdki Michelin. 

Całkowity koszt budowy tego wyjątkowego hotelu wyniósł 1,4 miliarda dolarów. Chociaż jeszcze nie rozpoczął działalności, to już przyjmuje rezerwacje. Najbliższe wolne terminy są dostępne na marzec 2023 rok. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: