Ten złowrogi symbol trzęsie Białym Domem i Kapitolem. Demon czy przywidzenia pijanych strażników?

Złowrogie symbole zwiastujące złe wydarzenia, przepowiednie, mroczne legendy - brzmi przerażająco, ale jednak mało wiarygodnie? Okazuje się, że czasem jest w nich ziarnko prawdy. Stany Zjednoczone, a dokładniej Biały Dom, również mają swojego stracha, który zwiastuje nadejście najgorszego. Wszyscy trzęsą się z przerażenia, gdy się pojawia.

O Białym Domu i Kapitolu w Waszyngtonie krążą mroczne legendy. Jedna z nich, choć dla wielu może być niewiarygodna, w innych budzi prawdziwe przerażenie. To właśnie w tych budynkach ma pojawiać się złowrogi symbol - demoniczne zwierzę, którego nadejście zapowiada najgorsze.

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy - Wilcza 2/4

Ten złowrogi symbol trzęsie całym Białym Domem. Pojawiał się przed wielkimi tragediami

Legendy głoszą, że przed największymi tragediami w USA w Białym Domu czy Kapitolu w Waszyngtonie można ujrzeć demonicznego kota. Szybko nadano mu łatkę złowrogiego symbolu, który zwiastuje nadejście tragicznych wydarzeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Historia zwierzęcia ma swoje źródło w 1862 roku, kiedy w czasie wojny secesyjnej kot był widziany przez strażnika w piwnicach Kapitolu. Legenda głosi, że mężczyzna miał strzelić do zwierzęcia, ale rozpłynęło się w powietrzu.  Nie trzeba jednak było długo czekać, by znów usłyszeć o kocie. W 1898 roku, kiedy doszło do wybuchu gazu w Kapitolu, w wylanym betonie miały pojawić się odciski łap i dwie litery "DC", czyli "demon cat", oznaczające demonicznego kota.

Demoniczny kot był również zauważony przed krachem w 1929 roku i zabójstwem prezydenta Johna Kennedy'ego w 1963 roku. Do tej pory więcej się nie pojawił.

Waszyngton. Czy demoniczny kot nawiedzający Biały Dom i Kapitol istnieje?

Stowarzyszenie Historyczne Białego Domu na stronie whitehousehistory.org opublikowało kilka teorii dotyczących rzekomego pojawiania się demonicznego kota. Najbardziej prawdopodobny jest fakt, że strażnicy, którzy rzekomo widzieli demoniczne zwierzę byli pod wpływem alkoholu. Inna teoria głosi, że strażnik, który zobaczył demonicznego kota, otrzymywał dzień wolny. Jaka jest prawda, nie wie nikt.

Więcej o: