Długi weekend w Zakopanem? Nie tym razem. Polacy wybrali inny, nieco zapomniany kierunek

Długi weekend w Zakopanem? Do tej pory wielu Polaków decydowało się na takie rozwiązanie. Okazuje się jednak, że z okazji długiego weekendu, który przypada już w tym tygodniu, wiele osób zdecydowało się obrać inny kierunek. Jaki?

Zakopane to najpopularniejszy kierunek turystyczny w Polsce. Wielu z nas tylko czeka na dłuższy weekend lub wakacje, by móc odpocząć w tym regionie, ciesząc się wyjątkową kulturą i wspaniałymi widokami. W tym roku jednak, w długi weekend z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Tatry wybierze się zdecydowanie mniej osób. Gdzie pojadą Polacy w długi listopadowy weekend? Możesz być zaskoczony.

Zobacz wideo Na motospacer po Zakopanem zabrał nas Andrzej Bargiel

Długi weekend w listopadzie. Wiele osób zaplanowało wypoczynek

W tym roku Święto Niepodległości przypada w piątek 11 listopada. Oznacza to, że by móc cieszyć się trzydniowym weekendem, wiele osób nie musi brać wolnego. W tym roku również Polacy zaplanowali ten krótki wypad z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak wynika z danych portalu Nocowanie.pl, niemal 80 proc. osób planujących wyjazd na terenie Polski w dniach 11-13 listopada zamierza przeznaczyć na niego dwa dni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tajemnicze miejsca mocy - czakram na Wawelu Czakram na Wawelu. Dyrekcja zamku chciała zdyskredytować legendę

Okazuje się jednak, że tym razem nie postąpili tradycyjnie, wybierając w większości - jak co roku - Zakopane. Kierunek, który w tym roku będzie oblegany podczas długiego weekendu może cię zaskoczyć.

Długi weekend w Zakopanem? W Święto Niepodległości Polacy wyruszą w inne miejsce

Z danych portalu Nocowanie.pl wynika, że aż 61 proc. rezerwacji na długi weekend związany ze Świętem Niepodległości dotyczy noclegów w górach. Zakopane nie jest jednak na szczycie. Najpopularniejszym kierunkiem okazał się Karpacz. W pierwszej piątce zainteresowania znajdują się również takie miasta jak Szklarska Poręba, Kraków i Gdańsk.  

Wstęp na tę wyspę jest surowo zabroniony Wstęp na tę wyspę jest surowo zabroniony. Jeśli złamiesz zakaz - zginiesz

Jak czytamy, wśród dwudziestu najczęściej wyszukiwanych kierunków turystycznych znalazły się również Sopot, Międzyzdroje, Krynica Morska i Kołobrzeg.

Więcej o: