Do czego służy ukryty przycisk w toalecie samolotu? Jest bardziej przydatny, niż ci się wydaje

Do czego służy ukryty przycisk w toalecie samolotu? Głowi się nad tym wielu z na - szczególnie ci, którzy często latają samolotami i za każdym razem odkrywają coś nowego. Nie musimy jednak dłużej się nad tym zastanawiać, ponieważ stewardesa zdradza przeznaczenie ukrytego przycisku.

Okazuje się, że ukryty przycisk w toalecie samolotu ma znacznie ważniejszą funkcję, niż mogłoby się nam wydawać. Jakie możliwości daje ten przycisk i kto może go używać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Ukryty przycisk w toalecie samolotu - gdzie go szukać?

Jak podaje portal escape.com, jedna ze stewardes ujawniła przeznaczenie ukrytego w toalecie samolotu przycisku. Okazuje się, że zatrzask, który znajduje się pod metalową tabliczką na drzwiach z napisem "toaleta", pozwala na otwarcie drzwi z zewnątrz.

Więcej przydatnych informacji o lotach samolotem znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Opuszczone miasto-widmo w Polsce - KłominoOpuszczone miasto w Polsce. Widmo krwawych zbrodni mrozi krew w żyłach

Do czego służy ukryty przycisk w toalecie samolotu? Odpowiedź jest prosta

Ukryty przycisk w toalecie samolotu to niezwykle przydatne rozwiązanie, o którego przeznaczeniu wie niewiele osób. Okazuje się, że jest wybawieniem w wielu nieprzewidzianych wypadkach losowych - m.in. podczas zasłabnięcia pasażera czy zatrzaśnięcia się dziecka. Stanowi doskonały środek ostrożności podczas lotu. Najczęściej jest używany przez załogę samolotu, ponieważ niewielu turystów zdaje sobie sprawę z jego istnienia, a tym bardziej z przeznaczenia.

Jedna ze stewardes przyznała, że drzwi nie są otwierane bez uprzedniej próby nawiązania kontaktu z pasażerem. Jeśli jednak działania załogi są bezskuteczne, a pasażer zamknięty w toalecie nie daje znaku życia, personel jest zmuszony do otworzenia drzwi za pomocą specjalnego przycisku.

Wstęp na tę wyspę jest surowo zabronionyWstęp na tę wyspę jest surowo zabroniony. Jeśli złamiesz zakaz - zginiesz

Załoga używa również tego przycisku, by udaremnić próby korzystania z toalety podczas startu czy lądowania, by drzwi się nie otwierały.

Więcej o: