Sekretne miejsce w samolocie, o którym nie miałeś pojęcia. To tutaj odpoczywa załoga podczas długich lotów

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to na pokładach wielu samolotów znajduje się sekretne pomieszczenie. To właśnie tam załoga może odpocząć w trakcie długodystansowych lotów. Gdzie znajdują się takie kabiny i jak wyglądają? Zdradzamy.

Loty długodystansowe to wiele godzin spędzonych na pokładzie samolotu. Wielu pasażerów decyduje się, by wykorzystać ten czas na regeneracje w trakcje snu... co oczywiście nie zawsze jest łatwe. Głośni współpasażerowie, płaczące dzieci czy problem z zaśnięciem na siedząco to tylko niektóre powody, które skutecznie krzyżują nam plany. Co jednak z pilotami i stewardessami, które przez wiele godzin pracują podczas lotu? Jak się okazuje, mają specjalne miejsca do spania. 

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Sekretne miejsce w samolocie 

Wiele osób zastanawia się, gdzie załoga odpoczywa podczas długodystansowych lotów. Większość samolotów Boeing 777 i 787 jest wyposażona w tajne schody, które prowadzą do pomieszczenia sypialnianego. Zazwyczaj znajdują się one w pobliżu kokpitu, a drzwi wymagają podania kodu. W niektórych maszynach zamiast schodów, do strefy tej wchodzi się przez ukryty właz. 

Jak wyglądają kabiny? 

Pomieszczenia różnią się w zależności od linii lotniczej i wielkości samolotu. Zwykle są one ciasne, a w środku znajdują się oddzielone od siebie zasłonami łóżka. Niektóre maszyny mogą pomieścić nawet 10 miejsc do spania. 

Chociaż miejsce jest niedostępne dla zwykłych pasażerów, to możemy zobaczyć, jak wygląda na nagraniach udostępnianych w mediach społecznościowych. Jeden z pracowników, Quinten Moshy pokazał, gdzie odpoczywa załoga na pokładzie Boeinga 787. W maszynie znajdują się dwie strefy wypoczynkowe - jedna dla stewardess, a druga dla pilotów. Na łóżkach przygotowane są poduszki i koce, a pasy zapewniają załodze bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku. 

W tym miejscu odpoczywają piloci

Kabiny przeznaczone dla pilotów zazwyczaj są bardziej przestronne. W tiktokowym nagraniu możemy zobaczyć pomieszczenie z dwoma miejscami do spania. Autor zdradził, że nie różnią one się bardzo od tych dla stewardess. Jedną zasadniczą różnicą są... złote paski na ich poduszkach. 

Ponieważ oni są tacy wyjątkowi

- zażartował tiktoker.

Jeden z internautów zauważył, że kabinom brakuje jednego ważnego elementu - okien. Chociaż może wydawać się to nieco klaustrofobiczne, to rozwiązanie zapewnia załodze nieprzerwany odpoczynek.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: