Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Szlak rozciągający się na około 4 km, którego nazwa wzięła się od nieistniejącej już wsi Caryńskie. Przez wielu uważany jako centrum Bieszczadów. Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej standardowych szlaków, którego natura, wraz ze swoimi pofalowanymi kształtami prezentuje się bardzo zjawiskowo. Będąc na szlaku, warto na chwilę zrobić sobie przystanek i usiąść, aby poobserwować malownicze wzgórza.
Tarnica znana jest jako najwyższy szczyt Bieszczad, który reprezentuje je w Koronie Gór Polski. Jej wysokość sięga aż 1346 metry, dzięki czemu stanowi najbardziej atrakcyjny punkt widokowy. Z jej szczytu dostrzec możemy między innymi Tatry oraz Połoninę Równą. Najkrótszą drogą na szczyt jest niebieski szlak z Wołosatego, który doprowadzi nas w około dwie godziny. Bardzo popularnym tam obiektem jest wielki żelazny krzyż, który został postawiony w 1979 roku. 8 lat później, w roku 1987, postawiono jego nieco mniejszy odpowiednik, w celu upamiętnienia III pielgrzymki do Polski papieża Jana Pawła II.
3. Bukowe Berdo
Stosunkowo jeden z łatwiejszych szlaków w Bieszczadach. Wcale jednak to nie oznacza, że nie jest warty tego aby się nim przejść. Wręcz przeciwnie, widoki ze szczytu są wręcz obłędne. Bukowe Berdo charakteryzuje się sporą ilością skałek i zalesionymi terenami. Szczytowe partie zaś zajmuje polonina. Bukowe Berdo rozciąga się na 7 km, a jego przejście zajmie około 3 godziny.
Tym razem coś trudniejszego. Szlak rozciągający się aż na 19 km, być może właśnie z tego powodu, jest dosyć rzadko odwiedzany przez turystów, stąd też ciężko kogokolwiek tam spotkać i ścieżki świecą pustkami. Nie zmienia to jednak faktu, że warto spróbować go zdobyć, chociażby dla pięknych widoków na polskie i ukraińskie szczyty.