Malownicza Muszyna-Zdrój, czyli idealne uzdrowisko na jesień i zimę. Kuracjusze nie narzekają tu na nudę

Miejscowości uzdrowiskowe każdego roku są chętnie odwiedzane przez osoby z różnych regionów Polski. Nic w tym dziwnego. To świetny sposób, by wypocząć i zadbać o zdrowie. Jednym z uzdrowisk, którym warto się bliżej przyjrzeć, jest Muszyna-Zdrój. To właśnie tutaj warto wybrać się w sezonie jesienno-zimowym.

Muszyna-Zdrój to niewielka miejscowość położona w województwie małopolskim, w otoczeniu pasm górskich Beskidu Sądeckiego. Tytułem uzdrowiska szczyci się już od 1922 roku, za sprawą odwiertów źródeł Wanda oraz Antoni. Osiem lat później została przyjęta do Związku Uzdrowisk Polskich. Dziś Muszyna-Zdrój jest jednym z najbardziej liczących się miejscowości leczniczych. Dlaczego warto się tu wybrać? 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Muszyna-Zdrój - sanatorium idealne na jesień i zimę

Muszyna-Zdrój to uzdrowisko, które warto odwiedzić nie tylko latem. Jesienią uroku dodają jej piękne kolory, a zdaniem wielu to właśnie podczas tej pory roku góry stają się najpiękniejsze. Warto wybrać się wówczas na spacery po okolicznych szlakach turystycznych, by cieszyć się malowniczymi krajobrazami i górskim powietrzem. 

Zimą miejscowość staje się fantastycznym ośrodkiem narciarskim. Po kuracjach możecie zatem oddać się błogiemu, białemu szaleństwa, korzystając z tamtejszych stoków i wyciągów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku cenią sobie również miejskie lodowisko, które jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Chyba nie musimy dodawać, że górski krajobraz zimą prezentuje się naprawdę magicznie? 

Co robić w Muszynie-Zdrój?

Na terenie Muszyny-Zdrój można znaleźć darmowe pijalnie wód mineralnych o niezwykłych właściwościach leczniczych. Jedną z nich jest pijalnia Antoni, w której można napić się szczawy wodorowęglanowo-mangezowo-borowej. Świetnie wpływa ona na przemianę materii, a także poprawia funkcjonowanie wielu narządów wewnętrznych.

W mieście czeka na was wiele atrakcji, które nie pozwolą wam się nudzić. Warto odwiedzić tu przede wszystkim ruiny zamku  starostów Państwa Muszyńskiego z XIV wieku, cmentarz żydowski, barokowy kościół św. Józefa czy Muzeum Regionalne. Znajdziecie tu również Ogrody Zmysłów, nazywane też Ogrodami Sensorycznymi. Dzielą się one na osiem sekcji, m.in. strefę zdrowia, zapachu, Afrodyty czy dźwięku. Mieści się tu także wieża widokowa, która jest świetnym punktem widokowym na miasto. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: