Najbardziej ekstremalne piesze szlaki na świecie. Już same zdjęcia potrafią sparaliżować

Najbardziej ekstremalne piesze szlaki na świecie - gdzie ich szukać? Rozrzucone po całym świecie czekają na śmiałków, którzy będą na tyle odważni, by je pokonać. Jest jednak czego się bać. Już same zdjęcia potrafią sparaliżować.

Wielu turystów poszukuje emocji, jednak to, co mogą zastać na najbardziej ekstremalnych pieszych szlakach na świecie, może przerosnąć ich oczekiwania. A przede wszystkim możliwości. Nie są to trasy dla każdego. Wymagają ogrom odwagi, a często i kondycji.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Najbardziej ekstremalne piesze szlaki na świecie. Trudniejszego już nie ma

Za najtrudniejszy szlak na świecie uznawany jest szlak na górę Hua Shan w Chinach. To miejsce, w którym nie ma mowy o pomyłce, gdyż każde najmniejsze potknięcie może zakończyć się tragicznie. Ci, którzy mają na tyle odwagi, by zdobyć szczyt, wypożyczają na czas spaceru specjalną uprząż, która ma chronić ich przed upadkiem w przepaść. Szlak ten jest na szczęście dwukierunkowy, więc nie musimy zawracać sobie głowy wymijaniem innych turystów. Warto jednak pamiętać, że szlak jest niezwykle wymagający - nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Na trasie więcej jest utrudnień niż ułatwień.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szlaki piesze tylko dla odważnych. Z lękiem wysokości wstęp wzbroniony

Angels Landing to formacja skalna w Amerykańskim Parku Narodowym Zion (stan Utah) to jedna z najniebezpieczniejszych tras na świecie. Prowadzi przez okolicę przewrotnie nazwaną Podestem Aniołów. Przejście trasy w obie strony zajmuje około pięciu godzin, a do pokonania jest pięć kilometrów. I choć nie trzeba wykazywać się tu doskonałą kondycją fizyczną, to potrzebne są stalowe nerwy. Na wysokości 450 metrów zamontowano co prawda łańcuchy asekuracyjne, ale ta wysokość wciąż potrafi paraliżować. Co ciekawe, aby móc wejść na trasę, należy zdobyć specjalne pozwolenie.

The Maze - jeden z najniebezpieczniejszych szlaków na świecie. Na pomoc trzeba czekać nawet trzy dni

The Maze to amerykański szlak, gdzie można spacerować pomiędzy strzelistymi czerwonymi ścianami kanionu w najmniej dostępnym obszarze Parku Narodowego Canyonlands. Nie bez powodu nazwany został labiryntem - łatwo się tam zgubić i szukać drogi przez wiele godzin przez liczne zaułki. Jest również niebezpieczny z powodu licznych podtopień i kruszenia się odłamków skalnych. W razie nieszczęśliwego wypadku na pomoc trzeba czekać nawet trzy dni.

Więcej o: