Nie tylko Ciechocinek. Te uzdrowiska sprawią, że odpoczniesz od zgiełku miasta

Wyjazd do uzdrowiska jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli od dłuższego czasu czujemy się przemęczeni, lub ogólnie osłabieni fizycznie. Warto wykorzystać obecną porę roku, aby regenerując organizm móc jednocześnie cieszyć się jesiennym klimatem i widokami.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Polsce znajduje się aż 45 miejscowości posiadających uzdrowiska. Dużą popularnością cieszy się Ciechocinek, do którego przez cały rok zjeżdżają się ludzie z całego kraju chętni na skorzystanie z bogactwa i właściwości tamtejszych wód mineralnych. Ciechocinek posiada też największe tężnie solankowe w całej Europie, które służą jako gigantyczne inhalatoria. 

  • Busko-Zdrój

Jeśli chcemy wybrać się do uzdrowiska w jesień, warto wziąć pod uwagę Uzdrowisko Busko-Zdrój. To miasto w województwie świętokrzyskim idealnie nadaje się pod listopadowy klimat, oferując nam takie miejsca jak Park Zdrojowy. Ten rozległy park dzieli się na trzy części, na które wchodzi aleja Mickiewicza, skwer, oraz ogród łazienkowy. W samym uzdrowisku zaś skorzystać możemy z kuracji opartych na solankach jodowo-bromkowych, wodach siarczkowych i borowinach.

 
  • Uzdrowisko Nałęczów

Dzięki swoim krajobrazom cudownego klimatu dostarczy nam Uzdrowisko Nałęczów. W tym uzdrowisku, które specjalizuje się głównie w leczeniu schorzeń serca, znajdziemy takie obiekty jak sanatorium z niesamowitym widokiem na staw, czy Stare Łazienki, będące flagowym zabytkiem Nałęczowa. Ponadto, w 2018 roku wystartowało Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii ,,Werandki'', z którego skorzystały między innymi drużyny sportowe, takie jak Azoty Puławy, czy Motor Lublin

 
  • Augustów

Uzdrowisko otoczone dziewięcioma jeziorami oraz rozległą Puszczą Augustowską brzmi jak zdecydowanie najlepsza propozycja na jesień. Mowa oczywiście o Augustowie, który słynie z wody mineralnej wydobywanej z jednego z najgłębszych ujęć w Polsce. Świetnie odnajdą się tam osoby posiadające problemy z drogami oddechowymi, które dzięki mikroklimatowi bogatemu w olejki eteryczne i fitocydy, oraz wysokiej jakości złoża borowiny poczują ogromną ulgę. Oprócz tego, do Augustowa powinny udać się też osoby z problemami układu krążenia oraz chorobami reumatycznymi.

 
Więcej o: