Najwyższa kobieta świata po raz pierwszy leciała samolotem. Załoga musiała usunąć sześć foteli

Najwyższa kobieta świata nigdy wcześniej nie była w stanie podróżować samolotem ze względu na swój wzrost. Niedawno udało jej się jednak odbyć swój pierwszy lot. Aby jej to umożliwić, przewoźnik musiał usunąć z maszyny aż sześć foteli.

Rumeya Gelgi cierpi na zespół Weavera, czyli rzadką chorobę charakteryzującą się niezwykle szybkim wzrostem i zauważalnymi różnicami w budowie ciała. Turczynka była pierwszym potwierdzonym przypadkiem tego schorzenia w kraju, a według National Organization for Rare Diseases do tej pory zgłoszono jedynie 50 chorych osób na całym świecie. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Linia lotnicza musiała usunąć sześć foteli 

Rumeysa Gelgi mierzy 215,6 cm, a swój pierwszy Rekord Guinnessa zdobyła w 2014 roku, kiedy została uznana za najwyższą żyjącą nastolatkę na świecie. Z kolei tytuł najwyższej kobiety świata przypadł jej w 2021 roku. Ze względu na chorobę Weavera kobieta na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim.

Niedawno po raz pierwszy wybrała się w podróż samolotem ze Stambułu do San Francisco. Jak się okazało, nie było to wcale proste zadanie - przez wysoki wzrost kobieta nie mogła odbyć lotu w normalny sposób. Z tego powodu przewoźnik Turkish Airlines dostosował jedną ze swoich maszyn, usuwając sześć miejsc i zastępując je specjalnymi noszami. 

 

Najwyższa kobieta świata dzieli się wrażeniami z pierwszej podróży

Turczynka zgromadziła na Instagramie 25 tys. obserwujących, z którymi dzieli się swoim codziennym życiem. W jednym z ostatnich postów opisała swoją 13-godzinną podróż samolotem jako "bezbłędną" i przyznała, że nie będzie to jej ostatni lot. Wyraziła także wdzięczność całej załodze Turkish Airlines, dzięki której doświadczenie to było możliwe. 

Powietrze w niektórych uzdrowiskach pozostawia wiele do życzenia. Poznaliśmy najnowszy ranking smogowy.Powietrze w uzdrowiskach pozostawia wiele do życzenia. Znamy ranking smogowy

To był mój pierwszy lot samolotem, ale na pewno nie ostatni. Od teraz to będzie wielki zaszczyt i przyjemność latać w różne części świata z Turkish Airlines. Serdecznie dziękuję każdej osobie, która była częścią mojej podróży

- napisała kobieta. 

To w tym domu mieszkał dawniej John F. Kennedy.To tutaj mieszkał dawniej John F. Kennedy. Spędził tu początki związku z Jackie

W komentarzach nie zabrakło także odpowiedzi tureckiego przewoźnika. 

Jesteśmy do twojej dyspozycji, kiedy tylko tego potrzebujesz

- zapewniła linia lotnicza. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: