Stewardesa zdradza, dlaczego nie powinniśmy spać podczas lotu. Może nas ominąć więcej, niż myślimy

Stewardesy i stewardowie to prawdziwe kopalnie wiedzy o lotach. Warto więc czerpać wiedzę z rad, którymi często dzielą się między innymi w mediach społecznościowych. Jedna z nich dotyczy spania podczas lotu. Zdaniem stewardes nie powinniśmy robić tego w określonym czasie. Dlaczego? Odpowiadamy.

Latanie samolotem może być czystą przyjemnością, jeśli będziemy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Często jako zwyczajni turyści nie zwracamy na nie uwagi, jednak dzięki uprzejmości pracowników linii lotniczych czy wytrawnych podróżników, którzy dzielą się radami w Internecie, możemy się wiele nauczyć i sprawić, by każdy kolejny lot był lepszy.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Dlaczego nie powinniśmy spać podczas lotu? "Zostałyśmy pominięte"

Jak podaje brytyjski tabloid "The Daily Star", jedna ze stewardes podzieliła się wiedzą dotyczącą podróżowania samolotem. Poinformowała, że pasażerowie nie powinni spać podczas lotu. Dokładniej chodzi o pierwsze dwie godziny lotu, kiedy możemy otrzymać posiłek. Personel pokładowy nie budzi pasażerów, którzy śpią, przez co może ominąć ich zagwarantowany w cenie biletu posiłek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podawano kolację, a my obie spałyśmy w tym czasie, przez co zostałyśmy pominięte. Mama musiała wezwać stewardesy z powrotem do nas

- relacjonuje jedna z turystek w serwisie internetowym Reddit.

Czy nie powinny nas obudzić? Nie wściekam się. Jestem po prostu ciekawa

 - zastanawia się.

Czy stewardesa budzi na posiłek? Samolotowy savoir-vivre

Jak czytamy w "The Daily Star", stewardesy nie budzą pasażerów i pomijają ich w wydawaniu posiłków. Nie oznacza to jednak, że śpiący pasażerowie nie mają już szansy na otrzymanie dania. W takiej sytuacji wystarczy poinformować personel, który bez problemu dostarczy jedzenie.

Jeden z użytkowników Reddita zachęcił osoby, które mają zamiar się zdrzemnąć, do pozostawienia stewardesom wiadomości na kartce, czy chcą zostać obudzone, czy nie.

Więcej o: