Oszuści w Zakopanem żerują na naiwności turystów. Oferują kwatery widmo i rozpływają się w powietrzu

Oszuści w Zakopanem rozpoczynają żer. Zbliżający się okres świąteczno-sylwestrowy to najlepsza okazja do zarabiania na naiwności turystów. To właśnie teraz na portalach ogłoszeniowych natknąć się można na oferty idealnych kwater, które po przyjeździe na miejsce okazują się kwaterami widmo. Na co należy uważać? Podpowiadamy.

Szukając noclegów na okres świąteczno-sylwestrowy, i to nie tylko w Zakopanem, należy zachować szczególną ostrożność. Oszustów nie brakuje. Na co zatem warto zwracać uwagę, by nie dać się oszukać?

Zobacz wideo Paulina Krupińska zapewnia, że nie ma domu na Podhalu. "Walczę z tym od ośmiu lat"

Oszuści w Zakopanem. Planujesz wyjazd? Uważaj na oferty noclegów

"Tygodnik Podhalański" poinformował na Facebooku, że w mediach społecznościowych i na portalach ogłoszeniowych już można trafić na oszustów, którzy oferują turystom atrakcyjne noclegi. Jak podaje regionalny portal, na jednej z facebookowych grup można było natrafić na ofertę domku dla 10 osób z pięknym widokiem, a cena za najem miała wynosić tylko 500 złotych za dobę. Niestety,  szybko okazało się, że to oszustwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zgłosili się do nas właściciele domków na Olczy, których zdjęcia użyto do tego ogłoszenia. Nie mają oni z taką ofertą nic wspólnego

- czytamy na zakopiańskim portalu.

Zarówno lokalni dziennikarze, jak i policja, alarmują, by do rezerwacji noclegów podchodzić racjonalnie i uważać na oszustów. Szybko może okazać się, że po wpłaceniu pieniędzy za atrakcyjny pobyt, kontakt z rzekomym właścicielem przybytku zostanie zerwany. Co więcej, wiele takich kwater może okazać się kwaterami widmo, których nie zastaniemy pod podanym adresem.

Jak uchronić się przed oszustami na kwaterę? Ten krok może uchronić cię przed utratą pieniędzy

Szukając w Internecie ogłoszeń dotyczących noclegów, warto zachować szczególną ostrożność. Atrakcyjne oferty często mogą okazać się oszustwem. Należy przede wszystkim sprawdzić adres danej kwatery, czy faktycznie istnieje, a jeśli tak - zobaczyć, jak prezentuje się budynek pod tym adresem w Google Maps. Warto również sprawdzić opinie w Internecie, by wiedzieć, czego spodziewać się na miejscu.

Więcej o: