Rewolucyjne zmiany w sanatorium na NFZ. Większa swoboda dla seniorów, ale i większe kolejki

Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzenie rewolucyjnych zmian dotyczących wyjazdów do sanatorium na NFZ. Choć rozwiązanie to z jednej strony może spodobać się seniorom, to może również sprawić, że czas oczekiwania na miejsce w sanatorium się wydłuży.

Aktualnie Narodowy Fundusz Zdrowia sprawuje pieczę nad wyborem sanatorium, do którego ma udać się pacjent. Termin wyjazdu jest też ściśle związany z kolejką oczekujących na wyjazd osób. Zmiany, które zamierza wprowadzić Ministerstwo Zdrowia, wywrócą ten system do góry nogami. A to może spodobać się wielu seniorom.

Zobacz wideo Marta Manowska ma kompleksy. Jednego się pozbyła, ale gardzi operacjami plastycznymi

Rewolucyjne zmiany w sanatorium na NFZ. Decyzja będzie należeć do seniorów

Ministerstwo Zdrowia zapowiada rewolucyjne zmiany. Już od 2024 roku seniorzy mają zyskać możliwość samodzielnego wyboru sanatorium, do którego udadzą się na leczenie uzdrowiskowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Powietrze w niektórych uzdrowiskach pozostawia wiele do życzenia. Poznaliśmy najnowszy ranking smogowy. Powietrze w uzdrowiskach pozostawia wiele do życzenia. Znamy ranking smogowy

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował również, że po reformie pacjenci będą otrzymywać e-skierowanie z kodem i to właśnie za jego pośrednictwem na specjalnej stronie internetowej będą mogli zarejestrować się do dowolnego sanatorium. To od seniorów będzie zależało, czy chcą czekać w kolejce, czy wybrać sanatorium, do którego mogą wyjechać szybciej.

Jeżeli komuś na przykład odpowiada wizyta za dwa-trzy miesiące, to wybierze sanatorium, które jest dostępne za dwa-trzy miesiące. Jeżeli komuś będzie zależało na czasie i zobaczy, że w ciągu miesiąca jest dostępne sanatorium w jego okolicy - wybierze to sanatorium

- mówił Wojciech Andrusiewicz.

Darmowe zwiedzanie w całej Polsce. Odwiedź rezydencje królewskie za darmo, zanim będzie za późno Darmowe zwiedzanie rezydencji królewskich. Warto wykorzystać ten czas

Kolejki do sanatorium będą dłuższe? Niewykluczone

Nie ma gwarancji na to, że kolejki się skrócą. Wszystko wskazuje na to, że w sanatoriach, które będą cieszyć się największym powodzeniem, będą też najdłuższe kolejki. Wojciech Andrusiewicz przyznał, że dla ministerstwa najważniejsze jest, by "zaczęły konkurować o pacjenta". Jak przyznał, to sanatoriom ma zależeć na skracaniu kolejek i wysokim standardzie, by zachęcać kuracjuszy do pobytu.

Więcej o: