Wyjątkowa atrakcja w górach ma już lata świetności za sobą? Internauci: "Na żywo tragedia"

Niedzica to urokliwa wieś położona w województwie małopolskim. Turyści chętnie przyjeżdżają tu, by odwiedzić słynny zamek, uprawiać sporty wodne w przystani czy skorzystać ośrodka narciarskiego. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że znajduje się tam także niezwykły trójwymiarowy obraz.

Murale i różnego rodzaju malowidła wypełniają przestrzeń miejską i stanowią niemałą atrakcję we wielu miejscowościach na całym świecie. Jedno z tego typu zachwycających dzieł możemy zobaczyć m.in. w Niedzicy. To właśnie tam przed laty powstał wyjątkowy obraz stworzony przez Ryszarda Paprockiego oraz Zbigniewa Wojkowskiego. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Niezwykłe malowidło w Niedzicy 

Kolorowy obraz 3D o nazwie "Moc Żywiołów" powstał w 2011 roku na słynnej zaporze wodnej w Niedzicy. Dzieło mierzy 34 metry długości i przedstawia zapadniętą strukturę zalewaną wodospadami z odsłoniętymi w głębi turbinami oraz sylwetkami ludzi, obserwowanymi z odległości 50 metrów. Stojąc tam w odpowiednim miejscu, można zobaczyć wyjątkowy efekt trójwymiarowości. 

Powietrze w niektórych uzdrowiskach pozostawia wiele do życzenia. Poznaliśmy najnowszy ranking smogowy.Powietrze w uzdrowiskach pozostawia wiele do życzenia. Znamy ranking smogowy

Pomysł na stworzenie "Mocy Żywiołów" pojawił się w Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica. Autorzy chcieli w ciekawy sposób przekazać turystom dydaktyczne aspekty funkcjonowania elektrowni wodnej.

Niepopularna atrakcja Niedzicy 

Chociaż obraz niewątpliwie zachwyca, to wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia. Turyści odwiedzający małopolską wieś chętnie wybierają się do średniowiecznego zamku, wypożyczają sprzęt wodny, a zimą oddają się białemu szaleństwu w ośrodku narciarskim. Często pomijają przy tym atrakcję znajdującą się na zaporze. 

Mam wrażenie, że ludzie nie wiedzą, że tam jest taki malunek na moście. Jeśli już są w pobliżu, to idą szybciej zwiedzić zamek. Nam taksówkarz powiedział, że warto pójść na ten most, tak to też byśmy nie wiedzieli 

- przyznała w rozmowie z WP Natalia, która w ostatnim czasie wybrała się do Niedzicy.

Obraz wymaga odświeżenia

Turyści odwiedzający zaporę zwracają jednak uwagę, że obraz ma już lata świetności za sobą. Ich zdaniem jest zaniedbany, a przez lata wyraźnie stracił kolory. 

W Beskidzie Żywieckim znajduje się dawny dom Gierka. Dziś można tu spędzić noc.Ta rezydencja dawniej należała do Edwarda Gierka. Dziś można spędzić tu noc

Praca wymaga ponownego odświeżenia, ponieważ jest już bardzo wyblakła, aczkolwiek mimo to robi wrażenie

- napisał jeden z użytkowników w opiniach Google. 

Szału nie ma. Owszem efekt pewnie był, jak było nowe, a teraz farba stara, wytarta i niezbyt to wygląda

- dodał inny internauta. 

Na zdjęciach fajnie, a na żywo tragedia. Trzeba odświeżyć i pomalować

- czytamy. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: