Darmowe zwiedzanie w całej Polsce. Odwiedź rezydencje królewskie za darmo, zanim będzie za późno

Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza i nie zachęca do zwiedzania, to być może dla niektórych motorem do działania może być listopadowa akcja, która obowiązuje w wielu miastach w Polsce. Przez cały listopad możemy za darmo zwiedzić rezydencje królewskie. Jakie warunki trzeba spełnić? Podpowiadamy.

"Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2022" to wspaniała akcja, która zachęca turystów do odwiedzania skarbów polskiego dziedzictwa. Bierze w niej udział kilka polskich miast z najbardziej znanymi budowlami w kraju. Warto więc skorzystać z tej opcji i zwiedzić symboliczne miejsca bez wydawania ani grosza.

Zobacz wideo Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Darmowe zwiedzanie w całej Polsce. "Kultura buduje tożsamość"

Darmowe zwiedzanie rezydencji królewskich to dla wielu jedyna szansa na odwiedziny tak ważnych w tożsamości i kulturze Polaków miejsc. Warto więc wykorzystać listopad na to, by zwiedzić jak najwięcej rezydencji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kultura buduje tożsamość. A tożsamość jest fundamentem wspólnoty. Jak ważne są to wartości, dobitnie świadczy przykład Ukrainy, która mimo zniewolenia i prób unicestwienia przez potężnego sąsiada, dzięki kulturze zachowała swoją tożsamość i od ponad ośmiu miesięcy toczy bohaterską wojnę o przetrwanie swojej wspólnoty, o niepodległość swojej ojczyzny

- czytamy na stronie rządowej oświadczenie wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński.

Darmowe zwiedzanie rezydencji królewskich. Które instytucje otwierają drzwi dla turystów?

W ramach akcji Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2022 za darmo możemy odwiedzić:

  • Łazienki Królewskie w Warszawie,
  • Pałac Króla Jana III w Wilanowie,
  • Zamek Królewski na Wawelu,
  • Zamek Lubelski,
  • Zamek Królewski w Poznaniu,
  • Zamek w Malborku,
  • Zamek Królewski w Sandomierzu,
  • Zamek Żupny w Wieliczce,
  • Zamek Królewski w Warszawie.
Darmowy Listopad to okazja nie tylko do zwiedzania wystaw stałych i czasowych, ale także do udziału w wielu spotkaniach edukacyjnych, wykładach, konferencjach, warsztatach i lekcjach muzealnych

- zachęca wicepremier Piotr Gliński.

Więcej o: