Polacy przeżyli chwile grozy na pokładzie samolotu. W maszynie LOT-u wykryto usterkę

Turyści podróżujący z Katowic do Cancun w Meksyku przeżyli chwile grozy. Ze względu na usterkę wykrytą nad Wyspami Brytyjskimi piloci LOT-u podjęli decyzję o zawróceniu maszyny do Polski.

Do feralnego lotu doszło w niedzielę, 6 listopada. Dreamliner LOT-u wyruszył wówczas z lotniska Katowice-Pyrzowice do Cancun w Meksyku. Podczas lotu wystąpiły jednak pewne problemy, a decyzja podjęta przez załogę samolotu zaniepokoiła pasażerów. Maszyna zawróciła do Polski i wylądowała w porcie lotniczym Chopina w Warszawie.  

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Kłopoty na pokładzie LOT-u

Jak donosi RMF FM, na wysokości Wysp Brytyjskich piloci podjęli decyzję o zawróceniu samolotu do Polski. Załoga wykryła poważną usterkę w układzie hydraulicznym, przez którą podróż nie mogła być kontynuowana. W niedzielę, w godzinach popołudniowych dreamliner bezpiecznie wylądował na lotnisku Chopina w stolicy. To właśnie w warszawskim porcie lotniczym znajduje się główna baza przewoźnika.

Była stewardesą przez 10 lat. Zdradza, od których miejsc w samolocie powinniśmy trzymać się z daleka Była stewardesą przez 10 lat. Zdradza, które miejsca w samolocie omijać

Rzecznik LOT-u zapewnił, że lądowanie nie wymagało uruchomienia procedury awaryjnej, a pasażerowie jeszcze tego samego dnia przesiądą się do innego samolotu, który zabierze ich do Meksyku

Z Katowic poza Europę z Polskimi Liniami Lotniczymi

Pasażerowie podróżujący z Katowic mogą liczyć na sześć połączeń długodystansowych oferowanych przez PLL LOT. Poza meksykańskim Cancun przewoźnik kursuje także do Phuket i Bangkoku w Tajlandii, Punta Cany oraz Puerto Platy na Dominikanie, a także kubańskiego Varadero.

W Beskidzie Żywieckim znajduje się dawny dom Gierka. Dziś można tu spędzić noc. Ta rezydencja dawniej należała do Edwarda Gierka. Dziś można spędzić tu noc

Linia lotnicza wykorzystuje "dreamlinery", czyli szerokokadłubowe, komfortowe maszyny typu Boeing 787-8. Charakteryzują je m.in. wygodniejsze fotele, większe okna, a także mniejsze zużycie paliwa. Na ich pokładzie, w zależności od konfiguracji miejsc siedzących, może znajdować się nawet do 330 pasażerów. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: