Była stewardesą przez 10 lat. Zdradza, od których miejsc w samolocie powinniśmy trzymać się z daleka

Beth Windsor przez 10 lat pracowała jako stewardesa. Teraz zdradza, które miejsca zająć w samolocie, by zapewnić sobie komfortową, spokojną podróż, a których należy unikać szerokim łukiem, jeśli nie chcemy męczyć się przez cały lot.

Latanie samolotem może być czystą przyjemnością, jeśli wybierzemy odpowiednie miejsca. To ważne szczególnie przy długich lotach, gdzie musimy spędzić nawet więcej niż pół dnia w samolocie. Porady prosto od stewardesy mogą naprawdę odmienić latanie. Oto one.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Była stewardesą przez 10 lat. Warto wybrać te miejsca w samolocie

Jak podaje "Business Insider", stewardesa z 10-letnim doświadczeniem postanowiła podzielić się z turystami wskazówkami, które pozwolą im wybrać najlepsze miejsce w samolocie. Za jedno z nich uznaje miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym, gdzie jest więcej miejsca na nogi. Warto jednak wiedzieć, że wybierając te miejsca, trzeba liczyć się z koniecznością pomocy innym pasażerom podczas ewakuacji. Może być też nieco chłodniej niż w innej części samolotu. Mimo to, jest to idealne miejsce, które warto zająć szczególnie wtedy, gdy wybieramy się w długą podróż.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto wybrać również miejsca na przodzie samolotu. Miejsca w tej części zapewnią cichy, spokojny lot. Dodatkowym plusem jest otrzymywanie posiłków w pierwszej kolejności.

Zdejmowanie butów w samolocie. Dlaczego to zły pomysł? Ściągasz buty w samolocie? To duży błąd

Z kolei zajmując miejsca w środkowej części samolotu, zagwarantujemy sobie stabilny lot podczas turbulencji. Jednak ze względu na lokalizację silników, może być tu głośniej niż w innych miejscach.

Dla wielu osób najlepszym miejscem w samolocie będzie jednak każdy fotel znajdujący się przy oknie. Czy jest coś lepszego od pięknych widoków?

Te miejsca w samolocie należy omijać szerokim łukiem

Miejsca w pobliżu przegrody oddzielającej klasy należy omijać szerokim łukiem. Jest tam najmniej miejsca. Co więcej, znajdują się w pobliżu kołysek dla dzieci, więc możemy narazić się na niespokojny lot z płaczem w tle.

Tajemnica Yeti została rozwiązana? Tajemnica Yeti została rozwiązana? Nepalski badacz przekonuje, że tak

Osoby wrażliwe na zapachy, światła i obecność innych ludzi nie powinny zajmować miejsca przy toalecie. Ciągłe kolejki, szczególnie przy długim locie, mogą wdać się we znaki. Podobnie miejsca zlokalizowane przy przestrzeni kuchennej, gdzie będziemy narażeni na zapachy, ale i hałas.

Więcej o: