Bajeczny urlop za granicą? Nie musisz jechać przez pół świata. Zaplanuj wypoczynek u naszego sąsiada

Bajeczny urlop za granicą to twoje marzenie? Nie musisz dłużej zwlekać. Okazuje się, że wcale nie musisz jechać czy przelatywać pół świata, by móc cieszyć się pięknymi widokami i doskonałymi atrakcjami. Wystarczy, że zaplanujesz urlop u naszego sąsiada. Słowacja to doskonały kraj na wypoczynek o każdej porze roku.

Słowacja to kraj, który również ma wiele do zaoferowania turystom. Wspaniałe widoki, cudowne ścieżki, restauracje z regionalnym jedzeniem i wiele, wiele innych. Jedno jest pewne - z pewnością będziesz zaskoczony tym, co tu na ciebie czeka

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Bajeczny urlop za granicą? Słowacja jest bardziej magiczna niż myślisz

Słowacja to niedoceniany przez Polaków kraj. Wybieramy się tam głównie latem, by móc pospacerować po górach niezatłoczonymi szlakami, które czekają na nas w Zakopanem. Słowacja ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż zapierające dech w piersiach widoki z górskich szczytów.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trzeba jednak przyznać, że miłośnicy aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu, mają tu co robić. Malownicze tereny można przemierzać tu jedną z licznych ścieżek rowerowych lub e-bike’ów czy terenowych hulajnóg z miejscowych wypożyczalni.

Słowacja - atrakcje turystyczne. Słowacka Toskania zapiera dech w piersiach

Niewielu Polaków wie o słowackiej Toskanii, a znajduje się niedaleko od polsko-słowackiej granicy. Województwo żylińskie niezwykle przypomina włoską Toskanię. Znajdują się tam liczne zamki, malownicze miasteczka, trasy rowerowe, czy zamki. Nie sposób nie zatrzymać się tam w jednej z restauracji, by spróbować pysznej regionalnej kuchni. Osoby, które chcą odpocząć, powinny zatrzymać się choćby na chwilę w SPA. Dzięki temu zregenerują siły i nabiorą ochoty na dalsze zwiedzanie.

Co wspólnego ma "Janosik" ze Słowacją? Okazuje się, że wiele

Fani "Janosika" zdecydowanie powinni odwiedzić Zamek Orawski. To piękny, malowniczy teren z doskonale zachowaną średniowieczną budowlą. To w tym zamku kręcono "Janosika" oraz horror "Nosferatu - symfonia grozy". Dziś turyści mogą zwiedzać komnaty, korytarze, kuchnie oraz łaźnie. A wizyta w tym zamku to doskonała lekcja historii i wyjątkowe przeżycie.

Więcej o: