Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Trakt wiodący przez Przełom Pieniński ze Szczawnicy prawym brzegiem Dunajca do Czerwonego Klasztoru. Jego długość wynosi 9 kilometrów, także idealnie nadaje się do wycieczki rowerem. Jednak w zimowym okresie warto przejść się jego szlakiem pieszo, podziwiając górskie krajobrazy. Na drodze można spotkać obiekty gastronomiczne i toalety.
Kupiona w 1997 roku przez Wieńczysława Kołodziejskiego stara owczarnia głównie pełni rolę sali koncertowej. Znajduje się tam też mała galeria plastyczna, jak i miejsca do spania dla występujących tam artystów. Koncert w miejscu, które wygląda niczym średniowieczna karczma brzmi bardzo zachęcająco, także będąc w Pieninach, na prawdę warto się tam udać. Na scenie Muzycznej Owczarni występowali m.in. Lombard, Wanda i Banda oraz TSA.
Malowidło znajdujące się na zaporze w Niedzicy zostało stworzone przez Ryszarda Paprockiego i Zbigniewa Wojkowskiego. Całe dzieło mierzy około 34 metry długości, a żeby cieszyć się świetnym efektem 3D należy stanąć w odpowiednim miejscu, które zresztą jest też oznaczone.
Zamek, a raczej jego ruiny, położone są na wzgórzu nad Dunajcem. Jest to jedna z największych turystycznych atrakcji na Pieninach. Pozostałości po gotyckim zamku z XIV wieku nadal sprawiają duże wrażenie. Wciąż można zwiedzić komnaty, zobaczyć piękny dzieciniec, a także podziwiać niesamowite widoki na Zalew Czorsztyński oraz inne tereny znajdujące się wokół zamku.
Po Słowackiej stronie Pienin znajduje się jeden z klasztorów wybudowanych przez węgierskiego magnata Kokosza Berzeviczego, jako zadośćuczynienie za popełnione morderstwo. Klasztor, który posiada dosyć burzliwą historię, aktualnie jest udostępniony do zwiedzania. Dostać możemy się do niego podążając jednym z kilku szlaków, przy okazji podziwiając przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego.