Te miejsca w Pieninach mają niepowtarzalną magię. Muzea natury i ludzi

Nadchodząca zima to dobry moment na wczasy w górach. Pieniny, czyli pasmo górskie w łańcuchu Karpat, są jednym z bardziej atrakcyjnych regionów w Polsce. Co warto tam zobaczyć?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Droga Pienińska

Trakt wiodący przez Przełom Pieniński ze Szczawnicy prawym brzegiem Dunajca do Czerwonego Klasztoru. Jego długość wynosi 9 kilometrów, także idealnie nadaje się do wycieczki rowerem. Jednak w zimowym okresie warto przejść się jego szlakiem pieszo, podziwiając górskie krajobrazy. Na drodze można spotkać obiekty gastronomiczne i toalety.

Muzyczna Owczarnia

Kupiona w 1997 roku przez Wieńczysława Kołodziejskiego stara owczarnia głównie pełni rolę sali koncertowej. Znajduje się tam też mała galeria plastyczna, jak i miejsca do spania dla występujących tam artystów. Koncert w miejscu, które wygląda niczym średniowieczna karczma brzmi bardzo zachęcająco, także będąc w Pieninach, na prawdę warto się tam udać. Na scenie Muzycznej Owczarni występowali m.in. Lombard, Wanda i Banda oraz TSA.

Moc Żywiołów - obraz 3D

Malowidło znajdujące się na zaporze w Niedzicy zostało stworzone przez Ryszarda Paprockiego i Zbigniewa Wojkowskiego. Całe dzieło mierzy około 34 metry długości, a żeby cieszyć się świetnym efektem 3D należy stanąć w odpowiednim miejscu, które zresztą jest też oznaczone.

Zamek w Czorsztynie

Zamek, a raczej jego ruiny, położone są na wzgórzu nad Dunajcem. Jest to jedna z największych turystycznych atrakcji na Pieninach. Pozostałości po gotyckim zamku z XIV wieku nadal sprawiają duże wrażenie. Wciąż można zwiedzić komnaty, zobaczyć piękny dzieciniec, a także podziwiać niesamowite widoki na Zalew Czorsztyński oraz inne tereny znajdujące się wokół zamku.

Czerwony Klasztor

Po Słowackiej stronie Pienin znajduje się jeden z klasztorów wybudowanych przez węgierskiego magnata Kokosza Berzeviczego, jako zadośćuczynienie za popełnione morderstwo. Klasztor, który posiada dosyć burzliwą historię, aktualnie jest udostępniony do zwiedzania. Dostać możemy się do niego podążając jednym z kilku szlaków, przy okazji podziwiając przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego.

Więcej o: