Szwajcaria pobiła rekord świata w długości pociągu pasażerskiego. Znajduje się tam 100 wagonów

Szwajcaria pobiła rekord świata w długości pociągu pasażerskiego. "Alpine Cruise" mierzy blisko dwa kilometry długości i składa się ze 100 wagonów. Po raz pierwszy wyruszył w sobotę trasą Albula-Bernina z Predy do Bergun.

Jak podaje switzerlandtravelcentre.com, "Alpine Cruise" to jedna z najbardziej spektakularnych linii kolejowych na świecie. Pociąg po raz pierwszy wyruszył w podróż w sobotę i przejechał wyjątkową trasę przez Alpy.

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Szwajcaria pobiła rekord świata. Długość jej pociągu pasażerskiego to blisko dwa kilometry

Pociąg "Alpine Cruise" składa się ze 100 wagonów i mierzy 1,9 kilometra. W sobotę wyruszył w podróż po raz pierwszy przemierzając trasę Albula-Bernina z Predy do Bergun.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podaje switzerlandtravelcentre.com, trasa, którą przejechał pociag, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2008 roku. Jest niezwykle malownicza, ponieważ prowadzi przez 22 alpejskie tunele oraz przez 48 mostów, w tym zakrzywiony wiadukt Landwasser.

Podróżni mają okazję zatrzymać się u bram Szwajcarskiego Parku Narodowego i przekroczyć imponujący wąwóz Renu. To jednak nie wszystko.

Sam decydujesz, czy rozpocząć cztero-, pięcio- czy ośmiodniowy rejs koleją w Chur, St. Moritz czy Davos. Pakiet obejmuje podróż, noclegi i przewóz bagażu. Alpine Cruise daje Ci również możliwość decydowania, czy chcesz się zrelaksować, czy być aktywny: cieszyć się widokiem z wygodnego pociągu, czy zdecydować się na zwiedzanie

- czytamy na switzerlandtravelcentre.com.

Nowy pociąg na jubileusz. Kolej Szwajcarska obchodzi 175 lat

W tym roku Kolej Szwajcarska obchodzi 175 lat. Pobicie rekordu świata jest wielkim uczczeniem tego jubileuszu

- mówił dyrektor generalny Kolei Retyckich, dr Renato Fasciati cytowany przez euronews.com.

Z powodu pandemii straciliśmy 30 proc. naszych obrotów. Musieliśmy znaleźć powód, by na nowo przyciągnąć turystów do naszego pięknego szlaku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

- wyjaśniał.

Próba pobicia rekordu jest dla nas wspaniałym powodem, aby pokazać światu naszą piękną kolej

- czytamy.

Więcej o: