Wakacje 2023. Te kierunki będą na topie

American Express Travel opublikował listę najpopularniejszych wyjazdów i trendy nadchodzącego roku. W 2023 roku najchętniej odwiedzane będą Floryda, Stambuł i Kopenhaga. Wśród trendów można będzie zauważyć większe zainteresowanie podróżowaniem dla poprawy zdrowia i samopoczucia.

Dokąd pojechać w przyszłym roku? American Express Travel przedstawia listę dziesięciu miejsc, które będą najchętniej wybierane w 2023 roku. Pojawia się tam m.in. Lizbona i Czarnogóra. Wskazane zostały również trendy, jakie będą dominowały w przyszłym roku.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Na liście znalazły się m. in. Floryda, Lizbona i Czarnogóra

Opublikowana lista American Express Travel przedstawia miejsca, które będą najpopularniejszymi celami podróży w 2023 roku. Znalazły się na niej Kopenhaga, archipelag Florida Keys, Lizbona, miasto Meksyk i Stambuł.

Europejskie miejsca z listy American Express Travel to Stambuł, Kopenhaga, Paryż, Lizbona. Analitycy z firmy robią wyjątek dla Czarnogóry i wskazują cały kraj, jako miejsce atrakcyjne na przyszłe wakacje. Wymienione zostały tu również dwa miejsca Australii i Oceanii: Fidżi i Sydney. Poza tym na liście pojawiły się też amerykańskie Vermont i Florida Key. Spośród latynoamerykańskich celów podróży wymieniono miasto Meksyk.

Masłoborowik królewski Nie zrywaj tego grzyba. Grozi za to mandat nawet do pięciu tysięcy złotych

Gotowe schematy podróży dla zaoszczędzenia czasu na planowanie pobytu

Z przeprowadzonych badań wynika, że większość podróżujących pragnie wykorzystać każdą chwilę wakacji w jak najlepszy sposób, dlatego American Express Travel zamieściło również krótkie plany pobytu w podanych miejscach. 

Oto kilka zasad i wskazówek, dzięki którym wejdziesz na wyższy poziom fotografii Metodę kartki i kalkulatora powinien znać każdy. Prosta zasada, a wiele zmieni

Trendy 2023. Najbardziej będą liczyły się zdrowie i nowe przygody 

Z badania przeprowadzonego przez American Express Travel wynika, że w przyszłym roku respondenci będą poszukiwali nowych przygód i odwiedzą miejsca, które znajdują się na ich liście marzeń. Poza tym aż dziewięćdziesiąt procent pytanych osób twierdzi, że pragnie podróżować, aby uciec od rutyny i odzyskać dobre samopoczucie. Innym celem podróży w przyszłym roku będzie poznanie lokalnych zwyczajów i kultury. Ankietowani przyznają, że w 2023 roku wydadzą więcej na podróże.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: