Wakacje 2023. Te kierunki będą na topie

American Express Travel opublikował listę najpopularniejszych wyjazdów i trendy nadchodzącego roku. W 2023 roku najchętniej odwiedzane będą Floryda, Stambuł i Kopenhaga. Wśród trendów można będzie zauważyć większe zainteresowanie podróżowaniem dla poprawy zdrowia i samopoczucia.

Dokąd pojechać w przyszłym roku? American Express Travel przedstawia listę dziesięciu miejsc, które będą najchętniej wybierane w 2023 roku. Pojawia się tam m.in. Lizbona i Czarnogóra. Wskazane zostały również trendy, jakie będą dominowały w przyszłym roku.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Na liście znalazły się m. in. Floryda, Lizbona i Czarnogóra

Opublikowana lista American Express Travel przedstawia miejsca, które będą najpopularniejszymi celami podróży w 2023 roku. Znalazły się na niej Kopenhaga, archipelag Florida Keys, Lizbona, miasto Meksyk i Stambuł.

Europejskie miejsca z listy American Express Travel to Stambuł, Kopenhaga, Paryż, Lizbona. Analitycy z firmy robią wyjątek dla Czarnogóry i wskazują cały kraj, jako miejsce atrakcyjne na przyszłe wakacje. Wymienione zostały tu również dwa miejsca Australii i Oceanii: Fidżi i Sydney. Poza tym na liście pojawiły się też amerykańskie Vermont i Florida Key. Spośród latynoamerykańskich celów podróży wymieniono miasto Meksyk.

Gotowe schematy podróży dla zaoszczędzenia czasu na planowanie pobytu

Z przeprowadzonych badań wynika, że większość podróżujących pragnie wykorzystać każdą chwilę wakacji w jak najlepszy sposób, dlatego American Express Travel zamieściło również krótkie plany pobytu w podanych miejscach. 

Trendy 2023. Najbardziej będą liczyły się zdrowie i nowe przygody 

Z badania przeprowadzonego przez American Express Travel wynika, że w przyszłym roku respondenci będą poszukiwali nowych przygód i odwiedzą miejsca, które znajdują się na ich liście marzeń. Poza tym aż dziewięćdziesiąt procent pytanych osób twierdzi, że pragnie podróżować, aby uciec od rutyny i odzyskać dobre samopoczucie. Innym celem podróży w przyszłym roku będzie poznanie lokalnych zwyczajów i kultury. Ankietowani przyznają, że w 2023 roku wydadzą więcej na podróże.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: