Wyjątkowa wieś na Dolnym Śląsku zapiera dech w piersiach. Nazywana jest "Małą Szwajcarią"

Wyjątkowych wsi nie brakuje w naszym kraju. Często są to niewielkie, ale urokliwe i piękne tereny, do których chce się wracać. Jednak ta wieś na Dolnym Śląsku zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Nie bez powodu nazywana jest "Małą Szwajcarią".

Międzygórze, które znajduje się na Dolnym Śląsku, a dokładniej w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej, to zdecydowanie najbardziej urokliwe miejsce na mapie regionu. Znajdują się tam liczne budynki, które z pewnością rozkochają w sobie miłośników osobliwej architektury. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić to miejsce? Sprawdź.

Zobacz wideo Jak wygląda walka z kryzysem klimatycznym na polskiej wsi?

Wyjątkowa wieś na mapie Polski. Zwiedzając Dolny Śląsk, nie możesz jej ominąć

Międzygórze  to wieś, która powstała w XVI wieku i położona jest w Sudetach Wschodnich. Dawniej życie wiedli tu robotnicy - drwale i węglarze. Przez lata rozwijały się tu inne dobrze płatne profesje - leśnictwo i tkactwo. Kiedy w 1840 roku niderlandzka księżna Marianna Oriańska wykupiła całą okolicę, wieś zaczęła się zmieniać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W II połowie XIX wieku zaczęły pojawiać się tu wille w stylu tyrolskim, nazywane szwajcarskim. To właśnie dzięki tym budowlom Międzygórze nazywane jest "Małą Szwajcarią". Spotkać można tu liczne pensjonaty i domy, które wyróżniają się stylem na tle innych budynków w naszym kraju. Warto więc wybrać się na spacer po tej urokliwej wsi.

Międzygórze - atrakcje. Które miejsca warto odwiedzić?

Międzygórze to jednak nie tylko wyjątkowe budynki. Jest tu również wiele innych atrakcji. Warto zwrócić uwagę również na:

  • Kościół św. Józefa Oblubieńca,
  • Budynek sanatorium "Gigant" z 1882 roku i drewniany pensjonat "Alpejski Dwór",
  • Ogród Bajek - skansen z drewnianymi rzeźbami i ozdobami przedstawiające bajkowe postacie,
  • Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika - Wodospad Wilczki.
Więcej o: