Dlaczego nie można przesiadać się na wolne miejsca w samolocie? Stewardesy mają na to prostą odpowiedź

Na pokładach samolotów ostatni rząd często pozostaje wolny. Wielu pasażerów zastanawia się wówczas, czy może się przesiąść, by podróżować w bardziej komfortowych warunkach. Często jednak spotykają się z odpowiedzią odmowną. Dlaczego?

Puste siedzenia na pokładach samolotu często zachęcają pasażerów do zmienienia miejsca. Wielu z nich woli podróżować bez obcej osoby u swego boku. Inni z kolei, niezadowoleni z dotychczasowego fotela, chcieliby zająć na przykład ten przy oknie. Dlaczego jednak możemy spotkać się z odmową ze strony załogi? Wyjaśniamy. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Dlaczego nie można zajmować ostatniego rzędu w samolocie? 

Często tylny rząd samolotu pozostaje niezapełniony przez linie lotnicze. Stewardesy i piloci ujawnili, dlaczego prośby pasażerów o przeniesienie miejsc w samolotach nie zawsze są akceptowane. Jak się okazuje, wynika to z faktu, że załoga potrzebuje miejsca, w którym może odpocząć i zjeść podczas przerwy. W serwisie Reddit pojawił się wątek na ten temat. Stewardesy przyznały, że zazwyczaj spotykają się ze zrozumieniem ze strony podróżnych. 

Mówię im tylko, że mogą się przenieść gdziekolwiek, z wyjątkiem ostatniego rzędu, ponieważ tam załoga robi sobie przerwę i je. Jak tylko im to powiem, to zwykle są bardzo wyrozumiali

- czytamy. 

Ogólnie staram się udzielać krótkich, prostych odpowiedzi. Jeśli proszę kogoś o zrobienie czegoś, zazwyczaj kryje się za tym aspekt bezpieczeństwa, a ludzie wiedzą, że tak naprawdę nie mogą z tym walczyć

- dodała.

Zmiana miejsca w samolocie

To jednak niejedyny powód, dla którego pasażerowie mogą nie mieć możliwości zmiany siedzenia. Może to wpłynąć także na bezpieczeństwo w trakcie lotu. Jak wyjaśnił na forum Quora kapitan Magnar Nordal, przechodzenie na inne miejsca może zaburzać równowagę maszyny. Ma to szczególne znaczenie podczas startu i lądowania. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: