Kłodzkie uzdrowiska - gdzie warto się wybrać? Wszystkie mają wiele do zaoferowania

Dolny Śląsk jest kolebką uzdrowisk. O każdej porze roku możemy spotkać tłumy seniorów, którzy udają się tu, by podreperować zdrowie i oderwać się od trudów dnia codziennego. Przed podróżą warto jednak rozeznać się, która oferta będzie najlepsza, gdyż znajduje się tu aż 11 z 40 uzdrowisk.

Wyjazd do uzdrowiska to fantastyczna opcja dla osób, które chcą poprawić swoje zdrowie i porządnie wypocząć. Wiele polskich uzdrowisk słynie z bogactw naturalnych o wspaniałych właściwościach zdrowotnych, ale też różnorodnych zabiegów i wykwalifikowanego personelu.

Zobacz wideo Doktorze, czy to coś poważnego? Błahe dolegliwości czy już choroba

Kłodzkie uzdrowiska - gdzie warto się wybrać? Nie możesz ominąć Kudowy Zdrój

Kudowa-Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Znajduje się u podnóża Gór Stołowych, więc oferuje kuracjuszom również piękne widoki. Słynie z leczniczych źródeł mineralnych - są to m.in. szczawy węglanowo-sodowo-wapniowe, arsenowe i żelaziste. Wybierając się tam, grzechem jest nie spróbować leczniczej wody z pijalni w centrum Parku Zdrojowego. Na pobyt tutaj powinni zdecydować się seniorzy, którzy mają problemy z sercem oraz z naczyniami krwionośnymi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sanatorium na NFZ. Brak idealnej oferty w Polsce? Wyjedź za granicę (zdjęcie ilustracyjne)Sanatorium na NFZ. Brak idealnej oferty w Polsce? Wyjedź za granicę

Najlepsze polskie uzdrowiska. Wybierz Polanicę-Zdrój

Polanica-Zdrój, która znajduje się w Sudetach, nazywana jest perłą polskich uzdrowisk. Seniorzy z pewnością ucieszą się z tego, że znajdują się tam lecznicze źródła wody nasyconej dwutlenkiem węgla, która stosowana jest do kuracji pitnej i kąpieli zdrowotnych.

To uzdrowisko powinni wybrać seniorzy, którzy cierpią na choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby naczyń obwodowych i górnych dróg oddechowych, a także mają problemy z trawieniem.

Na seniorów czeka tu wiele atrakcji - m.in. Pijalnia Wód Mineralnych.

Lądek-Zdrój to najstarsze uzdrowisko w Polsce i jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Tłumnie przybywają tu seniorzy, którzy borykają się z następującymi dolegliwościami:

  • chorobami układu nerwowego,
  • chorobami przemiany materii,
  • chorobami ortopedyczno-urazowymi,
  • chorobami reumatologicznymi,
  • chorobami naczyń obwodowych,
  • osteoporozą,
  • chorobami neurologicznymi,
  • chorobami kobiecymi,
  • bólami kręgosłupa i nerwobólami.

Najgorsze uzdrowiska w Polsce. Jakość powietrza pozostawia wiele do życzeniaNajgorsze uzdrowiska w Polsce. Jakość powietrza nie napawa optymizmem

Wybierając jedno z tutejszych sanatoriów, warto odwiedzić park zdrojowy im. Jana Pawła II z Zakładem Przyrodoleczniczym "Wojciech" i fontanną zdrojową oraz przespacerować się Ogrodem Botanicznym. To jednak tylko niektóre atrakcje, które oferuje ten region.

Więcej o: