Pasażerowie wpadli w panikę, kobieta żegnała się z córką. Przerażające chwile na pokładzie samolotu [WIDEO]

Przerażające wrzaski, silne turbulencje i burza z piorunami. W mediach społecznościowych pojawiło się dramatyczne nagranie z lotu nad Paragwajem. W powietrzu zniszczeniu uległ przód kadłuba i pękła szyba w oknie kabiny pilotów, którzy musieli awaryjnie lądować.

Do zdarzenia doszło w środę, 26 października podczas wieczornego lotu z Santiago w Chile do Asunción w Paragwaju. Ze względu na trudne warunki pogodowe samolot musiał awaryjnie lądować... dwukrotnie. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Przerażające nagranie trafiło do sieci. Pasażerowie żegnali się

Lot odbył się samolotem brazylijskiej linii lotniczej LATAM, na którego pokładzie znajdowało się 48 pasażerów. Złe warunki atmosferyczne sprawiły, że maszyna przedwcześnie wylądowała w brazylijskim porcie lotniczym Foz do Iguacu. Po nieco ponad trzygodzinnym postoju załoga ponownie wyruszyła w stronę lotniska w Paragwaju. Tym razem jednak wlecieli w silną burzę

Wakacje all inclusive w Egipcie są tańsze od pozostania w Wielkiej Brytanii.Zaskakujące wyliczenia. Wakacje all inclusive tańsze od pozostania w domu

Jeden z pasażerów opublikował nagranie, na którym widać chwile grozy, do jakich doszło podczas środowego lotu. Maszyna wpadła w turbulencje, za oknem błyskały pioruny, a w tle słychać krzyki przerażonych ludzi. Jak relacjonowała jedna z kobiet w rozmowie z lokalną stacją radiową Monumental AM 1080, obecni na pokładzie zaczęli panikować. Przyznała, że w pewnym momencie żegnała się z córką, mówiąc jej, że "ją kocha, uwielbia i że zawsze będą razem".

Samolot bezpiecznie wylądował

Pilotom Airbusa A320-200 udało się bezpiecznie wylądować na lotnisku Silvio Pettirossi w Paragwaju. Doszło jednak do silnych uszkodzeń samolotu. Zniszczeniu uległa przednia szyba, przód kadłuba oraz silnik. 

Pasażerowie i załoga są bezpieczni i zdrowi

- powiedziała linia lotnicza w oświadczeniu dla CNN

Mniej pociągów międzynarodowych zatrzymywać się będzie w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim i Chałupkach (zdjęcie ilustracyjne)W najbliższy weekend pociągi zatrzymają się na godzinę. PKP Intercity wyjaśnia

Przewoźnik jednocześnie oddał, że żałuje wszelkich niedogodności, jakie sytuacja pogodowa mogła spowodować dla pasażerów. Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Chile poinformowała w czwartkowym oświadczeniu, że paragwajskie władze lotnicze wszczęły w sprawie dochodzenie. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: