Gdzie na weekend w Europie zimą? Te kierunki są nieoczywiste, ale można tam dużo zobaczyć

Gdzie na weekend w Europie zimą? Zastanawiają się ci, którzy chcą odpocząć od trudów dnia codziennego, a jednocześnie nie nadszarpnąć budżetu domowego. Okazuje się, że takie wakacje po sezonie mogą być o wiele tańsze. Gdzie zatem warto się wybrać? Podpowiadamy.

Weekendowe wyjazdy, nazywane również city break, stają się coraz popularniejszą formą wypoczynku. Okazuje się, że wcale nie trzeba rezerwować kilku lub kilkunastodniowego wypoczynku, by zobaczyć najważniejsze miejsca w danym kraju i nieco odpocząć.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Gdzie na weekend w Europie zimą? Nie musisz płacić kroci

Korzystając z oferty linii lotniczych, możemy znaleźć loty za grosze. To również okres, kiedy niektóre atrakcje są nieco tańsze, a my możemy uniknąć tłumów i chaosu. Wypoczynek o tej porze roku to zdecydowanie opcja dla osób, które chcą uciec od zgiełku i wyciszyć się.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 Gdzie jednak warto się wybrać, by spędzić czas w wyjątkowym miejscu? Jeśli Paryż, Barcelonę i Rzym uważasz za przereklamowane, koniecznie wybierz się na urlop do jednego z proponowanych przez nas kierunków.

Najtańszy kierunek w Europie na city break. Stolica Albanii zaprasza

Tirana, czyli stolica Albanii, poleca się osobom, które chcą wybrać się na krótki urlop po kosztach. Za weekendowy pobyt dla dwóch osób trzeba zapłacić tam średnio 710 zł. Miasto słynie z wielu socrealistycznych budynków, które cieszą oko turystów. I choć nie posiada wielu zabytków, to nie oznacza to, że nie ma tu żadnych atrakcji. Gwarantujemy, że nie sposób się tu nudzić.

Helsinki na city break. Świetna, ale mało popularna opcja

Mało popularną opcją na city break jest wyjazd na weekend do Helsinek. Ta stolica Finlandii to ciekawsze miejsce niż może ci się wydawać. Jest miastem małym i kameralnym, więc świetnie sprawdzi się jako kierunek dla osób, które chcą uciec od chaosu w mieście.

W Helsinkach warto zobaczyć m.in. Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, Pomnik Cara Aleksandra II, Plac Senacki czy nabrzeże portowe. Warto również przysiąść w jednej z knajpek i spróbować regionalnego jedzenia.

Więcej o: