Idealny kierunek na listopadowy weekend. Ta niewielka wyspa urzeka bogatą historią i piękną pogodą

Jesień to doskonały czas, by zaplanować zagraniczny urlop. W wielu europejskich krajach wciąż możemy liczyć na wysokie temperatury i urokliwe krajobrazy. Jednym z kierunków idealnych na listopadowy weekend jest Malta. Sprawdźcie, dlaczego warto wybrać się tam właśnie teraz.

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca października. To doskonały moment, by pomyśleć o listopadowej wycieczce. Dlaczego warto zrobić to właśnie teraz? 11 listopada wypada w tym roku w piątek, w związku z czym czeka nas długi, trzydniowy weekend. Możemy wydłużyć go jeszcze o jeden dzień, biorąc wolne 10 lub 14 listopada. Czy to nie idealna okazja, by odpocząć w towarzystwie ciepłych promieni słonecznych? 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Malta na weekend. Listopad to idealny moment

Wyjazd na Maltę jesienią jest świetnym pomysłem zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i miłośników samotnych podróży. Czekają tu na was piaszczyste plaże, urokliwe uliczki, a także wiele atrakcji historycznych. Wybierając się tutaj w listopadzie, możecie liczyć na spokój - nie spotkacie tu bowiem tak wielu turystów, jak w sezonie. Nie zawiodą was także temperatury. W listopadzie na Malcie termometry nie wskazują w ciągu dnia mniej niż 20 stopni Celsjusza.

Zaplanuj urlop na Malcie

Malta to mała wyspa położona na Morzu Śródziemnym, 81 km na południe od Włoch. Jej niewielkie rozmiary to atut na weekendowe wycieczki - w krótkim czasie jesteśmy w stanie zobaczyć tu naprawdę dużo. A jest co oglądać! Historia kraju sięga tysięcy lat. Cywilizacja zaczęła rozwijać się tam ponad 7000 lat temu, a w jaskini Ghar Dalam odkryto ceramikę pochodzącą z około 5000 r. p.n.e. Wyspa ma również za sobą trudne doświadczenia z II wojny światowej. Wszystko to sprawia, że odkrywanie przeszłości Malty jest niezwykle interesujące. 

Wakacje na Malcie z rodziną

Malta jest idealnym kierunkiem na rodzinny urlop. Każdy, kto organizował wyjazdy z dziećmi, dziadkami czy rodzicami, wie, że trafienie w upodobania wszystkich jest nie lada wyzwaniem. Jednak na tej niewielkiej wyspie każdy znajdzie coś dla siebie. 

Warto wybrać się w rejs po zatoce, Trójmieście i Wielkim Porcie, który zachwyci was niezwykłymi widokami na mury obronne, piękne budynki oraz zabytki. Wszystko to w okolicach Valetty i Sliemy. Dobrym pomysłem może okazać się także spacer po Górnych Ogrodach Barrakka - również na starym mieście w stolicy kraju, a następnie wspólny obiad w jednej z restauracji z widokiem na morze. 

Atrakcją dla całej rodziny jest z pewnością nowoczesne centrum nauki Esplora. Znajdziecie tu wiele ekspozycji i instalacji, interaktywne sale wystawowe, planetarium czy centrum aktywności. Dodatkowo w pobliżu Bugibby, a dokładniej w St. Paul's Bay znajduje się nowoczesne akwarium i oceanarium, pełne morskich stworzeń. Warto też pomyśleć o wycieczce do Wioski Poppeye'a, co może być świetną atrakcją dla najmłodszych. 

W niedzielę warto wybrać się do Marsaxlokk - wioski rybackiej położonej zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Valetty. Odbywa się tu co rano targ. Oprócz tego miasteczko jest kolorowe, pełne charakterystycznych dla Malty łódek - Luzzu. Większość z nich ma typową kolorystykę oraz specjalne oko Horusa, które ma zapewniać rybakom bezpieczeństwo na morzu. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: