Kanapki na podróż to przeżytek - turysta wybrał oryginalność. Jeszcze nie sałatka, chociaż ma potencjał

Większość pasażerów zabierających ze sobą przekąski na czas lotu, zazwyczaj pakuje do bagażu podręcznego batony, kanapki czy słone przysmaki. Jeden z turystów zdecydował się jednak przełamać ten utarty schemat, zajadając się w czasie podróży główką sałaty.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawiają się nagrania, prezentujące niecodzienne zachowania podróżnych. Ostatnimi czasy uwagę internautów zwróciła pewna kobieta z synem, która na pokładzie samolotu zorganizowała wystawną ucztę z owocami morza. Tym razem jednak gwiazdą internetu został mężczyzna, zajadający się w czasie podróży główką sałaty. 

Nietypowa uczta

"Ten facet przyniósł do samolotu chyba całą walizkę sałaty" - skomentował autor nagrania, które krąży między innymi na TikToku. "W życiu czegoś takiego nie widziałem" - dodaje. Po jakimś czasie, jak informuje portal o2.pl, filmik dotarł do amerykańskiej Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA). Od tej pory krąży na różnych portalach społecznościowych, wywołując w odbiorcach głównie uśmiech. Zdarzają się jednak komentarze krytyczne: "Muszą gonić za internetową sławą w każdy możliwy sposób" - twierdzi jeden z użytkowników.

Awantura o jedzenie 

Podróżny, który zajadał się sałatą w samolocie, wywołał w odbiorcach co najwyżej uśmiech czy ironiczne komentarze. Zdarza się jednak, że w związku ze spożywanym posiłkiem może wybuchnąć o wiele poważniejsza awantura. Właśnie taka sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu na pokładzie jednego z samolotów lecących w kierunku Los Angeles. Opisał ją na portalu Reddit jeden z pasażerów. W momencie, gdy chciał zamówić sobie coś do jedzenia, usłyszał od siedzącego obok mężczyzny: "Nasz syn ma syndrom Pradera-Williego, wolelibyśmy, gdybyś nie jadł, bo to powoduje u chłopca napady złości, kiedy nie wie, że nie może jeść i zawsze jest głodny". Sęk w tym, że autor wpisu był nie tylko głodny — ale również chory na cukrzycę. Jak informuje portal polishexpress.co.uk:

Gdy tylko głodny pasażer zaczął jeść podane mu przez stewardesę jedzenie, matka chłopca zwróciła mu uwagę, że powinien się „dokształcić".

Wówczas w sieci wybuchła dyskusja na temat tego, w jaki sposób tak problematyczna sytuacja powinna zostać rozwiązana. 

Źródła: TikTok, polishexpress.co.uk, o2.pl

Więcej o: