TikTokerki pojechały na all inclusive po sezonie. Oto co zastały w Egipcie. "Tym ludziom coś się pomyliło w głowach"

Wakacje all inclusive w Grecji, Turcji czy Egipcie zyskują na popularności. Niektórzy turyści postanawiają wstrzymać się z wyjazdem latem i planują urlop jesienią, poza sezonem. Wrażeniami i przemyśleniami z październikowego wyjazdu do Egiptu podzieliły się użytkowniczki TikToka na profilu @mamaiwerka.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Coraz więcej osób decyduje się przełożyć wakacyjne wyjazdy na okres poza sezonem letnim, planując urlop w październiku czy listopadzie. W krajach takich jak Egipt może nas wówczas zaskoczyć nie tylko przyjemna pogoda, ale również niższe ceny — i nie tylko.

2300 zł od osoby. Oczekiwania i rzeczywistość

Profil @mamaiwerka na TikToku prowadzony jest przez matkę i córkę. Obecnie mają one ponad 1,6 milionów obserwujących, a ich relację z jesiennego wyjazdu all inclusive do Egiptu obejrzało około 290 tysięcy użytkowników. - Co znajdziemy w hotelu w Egipcie, który kosztował 2300 złotych w październiku? - pyta twórczyni na początku nagrania, a chwilę później śpieszy z odpowiedzią. Przede wszystkim zwraca uwagę na piękną pogodę, ośrodek z rozbudowanym kompleksem basenów, a nawet bar na wodzie. Oferta obejmuje również szwedzki stół z możliwością zamówienia przekąsek między posiłkami, siłownię oraz szereg innych atrakcji. Brzmi jak raj na Ziemi — czy aby na pewno?

"Tym ludziom coś się pomyliło w głowach"

Internauci na zamieszczony przez użytkowniczki filmik reagowali różnie, choć w komentarzach pojawiło się sporo głosów krytycznych w związku z rzekomo nadmierną ilość pochlebstw. 

Zdecydowanie przesadzona ocena hotelu
Dla mnie ten hotel to był dramat max 2 gwiazdki, jedynie co było piękne to lobby w kaskadzie, reszta syf (...)
Na Googlach ma 3,7 w opiniach bez szału

- pisali internauci. Na ostatni komentarz zdecydowała się odpowiedzieć jedna z TikTokerek na profilu, który prowadzi indywidualnie pod nazwą @otojaaneta. - Jestem w Egipcie. W pięknym hotelu, który nam się bardzo podoba i obserwuję sobie moich rodaków. Mam wrażenie, że tym ludziom coś się pomyliło w głowach. Przyjechali do hotelu, za który zapłacili za tydzień 2200-2400 zł (...) wszystko jest naprawdę na wysokim poziomie. I słuchajcie, ci ludzie ciągle narzekają. - relacjonuje na nagraniu. W dalszej części wywodu zarzuca turystom z Polski zbyt wygórowane wymagania (w kontekście niskiej ceny wczasów) oraz złe traktowanie obsługi hotelowej, jawiące się jako przejaw nagannej kultury osobistej.

Zdrowy balans

Opinie o wakacjach all inclusive bywają — czasami skrajnie — różne. Nie ulega jednak wątpliwości, że decydując się na taki wyjazd poza sezonem, możemy spodziewać się niższych cen, mniejszego obłożenia w hotelu, ale i, w zależności od wybranego przez nas kraju, przyjemnej pogody. Jak podkreśla portal podroze.wprost.pl:

Egipt to jeden z najlepszych kierunków na jesienne wyjazdy. Polacy najczęściej wybierają wczasy w Hurghadzie lub Marsa El Alam. W obu tych miejscach jeszcze do końca listopada temperatura w ciągu dnia będzie zdecydowanie przekraczała 25? (...).

Źródło: TikTok: @mamaiwerka, @otojaaneta

Więcej o: