Nie żyje "najbrudniejszy człowiek świata". Zmarł niedługo po pierwszej od lat kąpieli

Nie żyje "najbrudniejszy człowiek świata" - Amou Haji. Mężczyzna zmarł w wieku 94 lat. Według zagranicznych źródeł nie mył się od 60 lat. Niedawno odbył pierwszą od lat kąpiel.

Jak podaje "The Guardian", zgodnie z informacjami Agencji informacyjnej Irna, irański pustelnik zmarł w niedzielę 23 października. Ostatnie chwile życia spędził wiosce Dejgah w południowej prowincji Fars.

Zobacz wideo Przygotuj domowe spa - przepisy na pachnące kosmetyki do kąpieli

Nie żyje "najbrudniejszy człowiek świata". Nie kąpał się od 60 lat

Jak podaje "The Guardian", niektóre źródła podają, że pustelnik Amou Haji nie kąpał się od 60 lat. Oficjalnie przyjmuje się jednak, że nie mył się od 50 lat. Co ciekawe, kilka miesięcy temu udało się jednak namówić go do kąpieli. Nie wiadomo jednak, jak na to zareagował. W końcu od lat obawiał się, że jeśli zacznie się myć, to zachoruje i umrze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co skłoniło mężczyznę do takiego trybu życia? Mieszkańcy wioski twierdzą, że Amou Haji nie miał łatwego życia i jeszcze w młodości doświadczył "wielu emocjonalnych niepowodzeń". To miało wpłynąć na jego tryb funkcjonowania. W 2014 roku media informowały o tym, że mężczyzna, który przestał się myć, zjadał również brud z ulicy i palił fajki wypełnione zwierzęcymi odchodami, a wodę pił ze starej puszki po oleju. Do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać, jak pali kilka papierosów jednocześnie.

Hindus idzie po rekord. Nie myje się od ponad 40 lat

Po śmierci irańskiego pustelnika rekord w niemyciu się może trafić do Hindusa. Kailash "Kalau" Singh także nie mył się od lat. W 2009 roku Hindustan Times informował, że "Kalau" unika kąpieli już od ponad 30 lat. A jaka jest jego motywacja? Jak twierdził, próbuje w ten sposób rozwiązać "wszystkie problemy stojące przed narodem". Mężczyzna, choć nie mył się, to codziennie rozpalał ognisko, by się dokładnie okadzić.

Więcej o: