Te miejsca nad morzem koniecznie odwiedź jesienią. Unikniesz tłumów i poznasz Bałtyk z innej strony

Urlop nad morzem to doskonały pomysł nie tylko latem. Jesień jest idealnym momentem, by poznać zupełnie inne oblicze nadmorskich miejscowości. Poznajcie dwa urocze miejsca, które warto teraz odwiedzić.

Jesień nad Morzem Bałtyckim prezentuje się zachwycająco. O tej porze roku nie spotkamy tłumów i parawanów na plaży. To świetna okazja, by wyciszyć się podczas spacerów w towarzystwie szumu morskich fal i nacieszyć się niepowtarzalnym morskim klimatem. Wyjazd będzie też doskonałym pomysłem ze względów zdrowotnych. To właśnie w okresie jesienno-zimowym nad morzem wydziela się największa ilość jodu, który ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Gdzie warto wybrać się jesienią w Polsce? 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Jesienny urlop nad morzem. Łeba

Łeba jest jednym z nadmorskich miast, które w sezonie przyciąga wielu turystów. Jesienią możemy nacieszyć się jej urokami bez mijających nas tłumów. Kolorowe drzewa, opustoszała plaża oraz szum morza to idealny przepis na odpoczynek i poprawę samopoczucia.

Łeba zachwyca swoim położeniem. Od zachodu otacza ją Słowiński Park Narodowy ze słynnymi ruchomymi wydmami oraz jeziorami Łebsko i Gardno. Nie brakuje tu także innych atrakcji. Jedną z najpopularniejszych jest przewrócony do góry nogami Piernikowy Dom czy urokliwy, secesyjny dom zdrojowy. Miłośników historii z pewnością zaciekawi jedyny obiekt wpisany do rejestru zabytków - barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Gdzie nad morze jesienią? Międzyzdroje

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów. Miasto zlokalizowane jest w województwie zachodniopomorskim i stanowi idealny kierunek na jesienny odpoczynek. Molo spacerowe, przestrzenna plaża i Woliński Park Narodowy to tylko niektóre z czekających tu na was atrakcji. 

W Międzyzdrojach warto odwiedzić nowoczesne oceanarium, które robi wrażenie już samym budynkiem. W środku możecie zobaczyć ryby z różnych części świata - drapieżne rekiny, kolorowe błazenki i ustniczki czy piękne jesiotry oraz arapaimy. Niemałą atrakcją będzie wypad do Bałtyckiego Parku Miniatur. Brama Brandenburska w Berlinie, a może Zamek w Schwerinie? To jedne z zabytków, które będziecie mieli okazję zobaczyć.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: