Pomysł na miłą wycieczkę dla seniora. W tych miejscach jest ciekawie i tanio - w sam raz dla emeryta

Niektórym wydaje się, że w pewnym wieku już "nie wypada" zwiedzać świata. Pozostaje siedzenie w domu. Nic bardziej mylnego! Emerytura to świetny czas, by zacząć jeździć po Polsce i zwiedzać miejsca, na które nie miało się czasu w młodości. Oto trzy miejsca, które warto odwiedzić właśnie teraz.

Część osób uważa, że jedyne wyjazdy, na które powinien wybierać się emeryt czy rencista to wizyty w uzdrowiskach i sanatoriach. Oczywiście, to wspaniałe miejsca, do których można pojechać prywatnie lub na NFZ, ale nie trzeba ograniczać się tylko do nich. Są miejsca, do których można udać się za małe pieniądze, skorzystać ze zniżek dla emerytów i cieszyć się jesienią życia!

Zobacz wideo "Emeryci w Polsce żyją z ołówkiem w ręku. Ja się tego bałam, jak szłam na emeryturę"

Wycieczka dla seniora. Jak ją zaplanować?

Seniorzy, jeśli pozwala im na to zdrowie, mogą swobodnie planować weekendowe czy dłuższe wypady, zwłaszcza po sezonie urlopowym. Choć po wakacjach jest już chłodniej, to plusem takich wakacji dla osób  po 65. roku życiu jest cena! Wyjazdy poza sezonem są zwykle tańsze, a równie atrakcyjne. 

Emeryci i renciści mogą skorzystać ze zorganizowanych wyjazdów, polecanych przez kluby seniorów, biura podróży czy lokalne organizacje. Można też wybrać się na własną rękę w krótką podróż w góry lub nad morze. 

Weekendowa wycieczka dla emerytów. Tanie miejsca, które warto odwiedzić

Choć inflacja szaleje, a ceny rosną w zastraszającym tempie, są miejsca w Polsce, do których wypad nie zrujnuje budżetu. Są także miejsca, w których można podreperować swoje zdrowie. Dokąd warto wyjechać, by spędzić miło czas, a jednocześnie dobrze bawić się na emeryturze?

Jeśli nie masz problemów z tarczycą, kochasz szum morskich fal - dobrym wyborem będzie krótki, nawet kilkudniowy urlop nad Bałtykiem. Teraz kiedy nie ma tam tłumów, ceny są znacznie przyjemniejsze. A powietrze, które jest pełne jodu, świetnie wpływa na układ oddechowy i krążenia. Tutaj dobrymi kierunkami będzie, np. Ustronie Morskie, pełne atrakcji, czy Międzyzdroje.

A co zamiast morza? Seniorzy, którzy lubią piesze wycieczki i świeże powietrze, powinni wybrać się w góry. To dobre miejsce na weekend dla emerytów. Dodatkowo można się tu dostać PKP, korzystając ze zniżek dla emerytów i rencistów. Gdzie jechać w góry? Krynica-Zdrój oferuje pijalnie wód mineralnych, piękne góry i uzdrowiskowy klimat. By uniknąć tłumów, warto postawić na Karpacz lub Wisłę, gdzie seniorzy znajdą wiele tras wycieczkowych. 

Więcej o: