Filmowe miejsca w Polsce. Tu kręcono takie hity jak "Wiedźmin" czy "Opowieści z Narnii"

Filmowe miejsca w Polsce. Okazuje się, że wiele miejsc w naszym kraju służyło jako miejsce nagrań do filmów i seriali - nawet tych najbardziej popularnych. Nie wszyscy wiedzą jednak, że nawet sceny do takich zagranicznych hitów jak "Wiedźmin" czy "Opowieści z Narnii" były kręcone w naszym kraju.

Efektownych plenerów w Polsce nie brakuje, co chętnie wykorzystują filmowcy z całego świata. Gdzie kręcono najpopularniejsze filmy i seriale? Sprawdź.

Zobacz wideo Wywiad z Tomaszem Bagińskim - producentem wykonawczym serialu "Wiedźmin"

Filmowe miejsca w Polsce. Zamek w Ogrodzieńcu zyskał popularność po "Wiedźminie"

Zamek w Ogrodzieńcu to budowla, która dopiero 600 latach od budowy doczekała się większego zainteresowania turystów. Wszystko za sprawą serialowego hitu Netfliksa „Wiedźmin", który opowiada historię wiedźmina Geralta z Rivii. Po emisji serialu wielu Polaków wybrało się na wycieczkę, by na własne oczy zobaczyć jedyne miejsce w Polsce wykorzystane przy tworzeniu tej produkcji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Opowieści z Narnii" pokochały całe rodziny. Niektóre sceny kręcono w Górach Stołowych

"Opowieści z Narnii" to magiczna opowieść, którą pokochały dzieci, ale i dorośli. W pierwszej części filmu Góry Stołowe zostały odtworzone za pomocą technologii komputerowej. Jednak przy produkcji drugiej części - "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" - filmowcy pojawili się na miejscu. Najwięksi fani książek i filmów z tej serii powinni więc koniecznie wybrać się w Góry Stołowe, a dokładniej do labiryntu Błędnych Skał, by móc przenieść się do magicznej krainy - Narnii.

Filmowcy kochają Zamek Książ. Kręcono tam wiele scen

Zamek Książ w Wałbrzychu cieszy się niebywałą popularnością wśród turystów, ale i filmowców. To właśnie tutaj realizowano zdjęcia do serialowego "Znaku orła", "Akademii Pana Kleksa", ale też "Diabła" Andrzeja Żuławskiego czy "Doliny Bogów" Lecha Majewskiego. Mało osób wie, że w Zamku Książ, zrealizowano zdjęcia do bollywoodzkiej komedii akcji "Sapthagiri express" Aruna Pawara.

Więcej o: