Najłatwiejsze górskie szlaki. Niewymagające trasy, które zachwycają magicznymi widokami

Południe Polski co roku przyciąga wielu miłośników górskich wycieczek - jednak nie tylko tych doświadczonych. W górach znajdziemy również wiele niewymagających tras, które bez problemu pokonają także dzieci lub seniorzy. Poznajcie najłatwiejsze górskie szlaki w Polsce.

Aktywny odpoczynek w górach to świetny pomysł, by zadbać o zdrowie i kondycję. Nic tak nie wycisza jak piesze wędrówki w otoczeniu natury i pięknych krajobrazów. Karpaty, Tatry, a może Bieszczady? Niezależnie od kierunku, który wybierzecie, będziecie mogli znaleźć szlaki o różnych poziomach trudności. Gdzie warto się wybrać na najbliższy urlop? Poznajcie dwa najłatwiejsze górskie szlaki, które kuszą pięknymi krajobrazami. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Najłatwiejsze górskie szlaki - Rusinowa Polana

Rusinowa Polana to jeden z punktów obowiązkowych dla początkujących w Tatrach. Prowadzą na nią trzy niewymagające szlaki: 

  • niebieski z Palenicy Białczańskiej (najkrótsza droga - zajmuje mniej niż godzinę),
  • zielony z Wierchporońca (trasa nieco dłuższa, zajmująca około godzinę),
  • niebieski z Zazadniej (przejście zajmuje około godziny i 20 minut). 

Dotarcie na Rusinową Polanę nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Jednak zapewniamy, że widoki was nie zawiodą! Zobaczycie stąd najwyższe szczyty, takie jak Rysy czy ten największy - Gerlach. Krajobraz staje się jeszcze bardziej magiczny za sprawą przechadzających się w okolicy owiec oraz góralskich chat, w których możecie skosztować serków z mleka owczego. Dodatkowo polana stanowi świetne miejsce do relaksu. Znajdziecie tu wiele ławek, gdzie odpoczniecie w towarzystwie wyjątkowych górskich pejzaży.  

Bukowe Berdo. Łatwe szlaki górskie

Druga propozycja znajduje się w Bieszczadach. Bukowe Berdo to piękny szczyt górski o trzech kulminacjach liczących 1201 m n.p.m.,1238 m n.p.m. oraz 1313 m n.p.m. Prowadzą tu dwa szlaki. Najkrótszy (żółty) prowadzi z Mucznego, a jego pokonanie zajmuje około godziny. Druga trasa - niebieska z Widełek jest nieco dłuższa. Aby ją przejść, trzeba zarezerwować sobie mniej więcej trzy godziny. 

Widoki zachwycają jeszcze przed wejściem na szczyt. Można dojrzeć tu piękne jarzębiny czy piaskowe skałki. Zobaczycie stąd m.in. Tarnicę, Kopę Bukowską czy Halicz. Widoczne są tu także szczyty po stronie ukraińskiej - Małą i Wielką Rawkę i Połoninę Caryńską oraz Wetlińska.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: