Trzy miejsca na Mazurach, które sprawdzą się na szybki weekendowy wypad. Musisz je odwiedzić

Trzy miejsca na Mazurach, które musisz odwiedzić. Doskonale sprawdzą się na szybki weekendowy wypad z rodziną lub przyjaciółmi. Zachęcają nie tylko pięknym widokami, ale i licznymi atrakcjami. Gdzie warto spędzić urlop na Mazurach? Podpowiadamy.

Mazury - cud natury. Zgadzamy się z tym w stu procentach. Nie bez powodu jest to przecież jeden z najbardziej obleganych punktów turystycznych na mapie Polski. Jest tam co robić przez cały rok. Gdzie jednak należy się wybrać, by móc skorzystać z najlepszych atrakcji i w pełni cieszyć się pięknem przyrody? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Bezpieczne Mazury

Trzy miejsca na Mazurach, które sprawdzą się na szybki weekendowy wypad. Mikołajki liderem

Mazury to wspaniała kraina słynąca z pięknych jezior. Doskonale sprawdzi się na wypoczynek dla osób, które potrafią docenić piękno przyrody i cieszyć się z przebywania na świeżym powietrzu. Ci jednak, którzy chcą też zaznać nieco cywilizacji, powinni wybrać nocleg w Mikołajkach. Ta urocza miejscowość jest położona nad dwoma jeziorami: Tałty i Mikołajskim, więc w sezonie turystycznym można skorzystać z wielu atrakcji wodnych. Wrażenie robi również miejska plaża, piaszczysto-trawiasta, ale bardzo czysta. Jesienią będzie idealnym miejscem na długie, romantyczne spacery we dwoje. Miłośnicy historii i zabytków, ale i nietypowych atrakcji, również znajdą tu coś dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mazury. Urokliwe Giżycko poleca się na wypoczynek

Giżycko to kolejne miasto, które warto rozważyć na weekendowy pobyt na Mazurach. Zlokalizowane jest pomiędzy trzema jeziorami: Kisajno, Tajty i Niegocin. Spędzając tam urlop, warto spróbować świeżej ryby prosto z jeziora, przespacerować się plażą i zrobić zdjęcie przy napisie „Giżycko". To jednak nie koniec atrakcji. Warto również odwiedzić największe zabytki miasta takie jak gwieździsta twierdza Boyen, Zamek Krzyżacki (będący obecnie hotelem), kościoły, cerkiew czy jedyny w Europie most obrotowy.

Ełk - świetna baza wypadowa na Mazurach. Tętni życiem

Ełk to największe miasto na Mazurach, które tętni życiem również poza sezonem. Znajdują się tu liczne restauracje, kawiarnie i kluby, które warto odwiedzić. Nie brakuje tu również piaszczystej plaży Warto odwiedzić również budynki sakralne, zwrócić uwagę na wyjątkowe budynki mieszkalne, mosty, oraz osobliwą wieżę ciśnień. Atrakcją dla całej rodziny jest Ełcka Kolej Wąskotorowa - jedna z nielicznych działających do tej pory w Polsce.

Więcej o: