Grób papieża Jana Pawła II - gdzie się znajduje? To miejsce przypomina niezwykłą galerię sztuki

Gdzie znajduje się grób papieża Jana Pawła II? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chciałyby odwiedzić miejsce pochówku słynnego Polaka. Duchowny spoczął w Bazylice św. Piotra na Watykanie. Co warto wiedzieć o tym miejscu?

Watykan jest najmniejszym państwem świata, a także siedzibą władz Kościoła Katolickiego. Chociaż na co dzień mieszka tu niespełna tysiąc osób, to jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc globu - nie tylko przez katolików. Kraj ten jest związany z bogatą historią, a do zaoferowania ma piękne widoki i liczne atrakcje. Polaków najbardziej interesuje jednak fakt, że to właśnie tutaj znajduje się grób papieża Jana Pawła II. 

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Grób papieża Jana Pawła II - gdzie się znajduje? 

Bazylika św. Piotra to jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Watykanie. Ta niezwykła świątynia powstała w 1626 roku, a przy jej budowie pracowali najlepsi architekci przez 120 lat. Jej wnętrza zdobią działa takich artystów jak Michał Anioł, Gianlorenzo Bernini czy Antonio Canova, co sprawia, że możemy poczuć się tam jak znakomitej galerii sztuki. 

Co ciekawe, bazylika stoi na miejscu pochówku św. Piotra, który jest uznawany przez katolików za pierwszego papieża. Jego grób znajduje się pod ołtarzem głównym. Jednak to niejedyna osoba, która spoczęła w Watykanie.

Groty Watykańskie, czyli groby papieży

Groty Watykańskie to podziemia znajdujące się pod Bazyliką św. Piotra. To właśnie tutaj spoczywa wielu papieży, a także ważne dla kościoła osoby świeckie. Odwiedzający mogą zobaczyć m.in. groby Grzegorza V, Innocentego XIII, Pawła I czy Piusa III. Oprócz duchownych pochowano tu m.in. cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego Ottona II i królową Krystyny Szwedzkiej.

W którym miejscu znajduje się grób Jana Pawła II? 

Grób papieża Jana Pawła II przez krótki czas znajdował się w Grotach Watykańskich. Po beatyfikacji został on jednak przeniesiony do kaplicy św. Sebastiana, która mieści się po prawej stronie Bazyliki Świętego Piotra. Wejście do świątyni jest darmowe, jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trzeba przygotować się na oczekiwanie w długich kolejkach. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: