Neapol. "Krytyczna i niedopuszczalna sytuacja". Trumny zwisają w powietrzu

Czteropiętrowy marmurowy budynek zawalił się na najstarszym cmentarzu w Neapolu - Poggioreale. Widok, który można zastać po tym tragicznym wydarzeniu, mrozi krew w żyłach. Trumny z zawalonego budynku zwisają w powietrzu, budząc przerażenie.

Jak podaje "The Guardian" to już drugi raz w tym roku, gdy doszło do zawalenia budynku na cmentarzu. Mieszkańcy obwiniają władze za złe zarządzanie i zaniedbywanie miejscowych cmentarzy od dłuższego czasu.

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Neapol. Zawalił się budynek na cmentarzu Poggioreale

Jak podaje włoski portal napolike.com, zawalił się czteropiętrowy budynek Kaplicy Zmartwychwstania. Na nagraniu z kamer monitoringu doskonale widoczna była gęsta chmura kurzu. Słychać było też potężny ryk, który towarzyszył zawaleniu się budynku. Widok, który pozostał, budzi przerażenie - kilkanaście trumien zwisa w powietrzu. Na szczęście w momencie tragedii cmentarz był zamknięty, więc nikomu nic się nie stało. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną i policję.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Urząd Miasta Neapol na swojej stronie internetowej opublikował specjalne oświadczenie dotyczące dalszego funkcjonowania cmentarza. Będzie on zapobiegawczo zamknięty do 21 października, a "zwłoki, szczątki ludzkie i prochy, które znajdowały się na cmentarzu, będą zarządzane przez magazyn znajdujący się w Cimitero Nuovissimo".

Rodziny protestują. A śledztwo trwa

Jak podaje "The Guardian", we wtorek rodziny zmarłych zorganizowały protest. Maurizio Boddi, którego ciała żony, rodziców i teściów znajdowały się w niszach budynku, rozmawiał z włoską gazetą "Dire".

Jedynym szczęściem jest to, że ich trumny nie wypadły, ponieważ zostali pochowani w bardziej wewnętrznej części budynku

- mówił.

Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie. Mieszkańcy i politycy wskazują na rażące zaniedbania.

Na cmentarzu Poggioreale doszło do kolejnego zawalenia budynku

- napisał na Facebooku Francesco Emilio Borelli, radny regionalny partii Europa Verde.

To krytyczna i niedopuszczalna sytuacja. Przez zbyt wiele lat cmentarze w Neapolu były źle zarządzane i pozostawione samym sobie, padają ofiarą oszustów i spekulantów

- dodał.

Więcej o: