Gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę? Ten region Polski będzie strzałem w dziesiątkę

Jednodniowa wycieczka to świetny sposób na szybki odpoczynek. Wbrew pozorom, mimo ograniczonego czasu, możecie zobaczyć całkiem dużo! Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

Pomorze to idealny kierunek na jednodniowy wypad - także jesienią. Szumiące fale Bałtyku, nasycone jodem powietrze, a także liczne zabytki to tylko niektóre z przemawiających za tym argumentów. Chociaż jeden dzień to zdecydowanie za mało, by odwiedzić wszystkie perełki regionu, to w tym czasie da się zobaczyć naprawdę dużo. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Trójmiasto na jeden dzień

Gdańsk, Gdynia i Sopot to bez wątpienia najpopularniejszy kierunek na Pomorzu. Te nadmorskie miejscowości przyciągają ogromne liczby turystów latem, jednak naszym zdaniem mają do zaoferowania wiele także w okresie jesienno-zimowym. Niezwykła architektura i liczne muzea Gdańska, molo i wiecznie tętniący życiem Monciak w Sopocie czy gdyński bulwar to doskonały pomysł o każdej porze roku.  

W ciągu jednego dnia oczywiście nie uda nam się dogłębnie zwiedzić każdego miasta. Warto więc wypisać sobie najbardziej interesujące nas atrakcje. Dla nas punktami obowiązkowymi w Gdańsku są z pewnością: Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna czy Europejskie Centrum Solidarności. 

W Gdyni warto wybrać się na spacer po Skwerze Kościuszki i bulwarze, odwiedzić akwarium oraz okoliczne muzea. Ciekawym punktem jest Muzeum Emigracji i Muzeum Marynarki Wojennej. W Sopocie zachwyci was słynna Opera Leśna, przestrzenna plaża, Krzywy Domek i oczywiście - drewniane molo. 

Jednodniowa wycieczka na Półwysep Helski 

A gdyby tak wybrać się na jeden dzień na początek Polski? Półwysep Helski jest jednym z najbardziej interesujących miejsc nad Morzem Bałtyckim. Ścieżki rowerowe, piaszczyste plaże, latarnie morskie, cumujące jachty i szumiące lasy sprawiają, że to doskonały kierunek na szybkie naładowanie baterii.

Na półwyspie znajdziecie kilka kurortów: Jastarnię, Juratę, Hel, Władysławowo, Chałupy oraz Kuźnicę. Co można robić tu jesienią? Na Helu nie lada atrakcje stanowią fokarium i tutejszy port morski. Z kolei wycieczka do Jastarni przypadnie do gustu miłośnikom militariów - to właśnie tutaj można znaleźć schrony bojowe, które w czasie II Wojny Światowej stanowiły Ośrodek Oporu Jastarnia. Dodatkowo każda z miejscowości ma do zaoferowania piękne i przestrzenne plaże, które sprzyjają jesiennym spacerom. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: